Aktualności

Mazowsze na planszy

2014.10.15 14:15 , aktualizacja: 2014.10.16 08:03

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Jolanta Nalewajk
  • Fot. Jolanta Nalewajk
  • Fot. Jolanta Nalewajk
  • Fot. Jolanta Nalewajk
  • Fot. Jolanta Nalewajk

Dwadzieścia cztery miasta, miasteczka lub wsie mogą już niebawem znaleźć się na planszy powstającej gry o Mazowszu. O tym, które to będą miejsca – zadecydują sami Mazowszanie. Właśnie rusza głosowanie. Gra będzie bawić i uczyć. Głosy można oddawać na nowo powstałym portalu „Mazowszanie.eu” do 13 listopada br. Dziś w promowaniu projektu w Płocku wziął w nim udział m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Gra będzie elementem promującym jeden z największych projektów informatycznych województwa, przyspieszający rozwój e-usług na terenie całego regionu. Jednak przede wszystkim będzie upowszechniać wiedzę o Mazowszu. Pokaże bogactwo regionu, przybliży jego historię, zabytki, ale też najnowsze wydarzenia. Promować będzie także konkretne miejscowości, znajdujące się na głównej planszy.

 

Centralnym elementem planszy będzie mapa województwa mazowieckiego. Na niej umieszczone zostaną np. parki narodowe i krajobrazowe, drogi czy symbole charakteryzujące dany region. Gra będzie polegała na budowaniu szlaków na Mazowszu, ale oprócz tego będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o regionie i jego zabytkach czy atrakcjach. Zawierać będzie karty z pytaniami dotyczącymi regionu i danej miejscowości. Dowiemy się z niej też o inwestycjach w nowoczesne technologie, a zwłaszcza w budowę lokalnych centrów kompetencji (LCK) powstających na terenie całego Mazowsza. Gra ma kilka wariantów trudności, które pozwalają cieszyć się nią zarówno młodszym, jak i starszym graczom.


–  To zabawa i edukacja w jednym. Mnóstwo ciekawostek na temat Mazowsza plus rzetelna, ale lekko po­dana wiedza. Dobry sposób na trening spostrzegawczości i logicznego myślenia – ocenia marszałek Adam Struzik.

 

Głosować na swoją miejscowość może każdy, kto zarejestruje się na portalu www.mazowszanie.eu. W konkursie można brać udział raz dziennie, a każdy kto zagłosuje, będzie miał szansę wygrać nagrody, w tym samą grę „Mazowszanie”.

 

Gra planszowa o Mazowszu jest związana z projektem Rozwój e-usług i ich dostęp dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz samorządu.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 183 kB, Liczba pobrań: 332, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 180 kB, Liczba pobrań: 311, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 538

powrót