Aktualności

Edukacja – teraźniejszość i przyszłość

2016.02.29 15:20 , aktualizacja: 2016.03.02 11:22

Autor: Dagmara Jaworska, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Salon Edukacyjny Perspektywy 2016 fot.Tomasz Stefański
  • Stoisko Uniwersytetu Warszawskiego fot.Tomasz Stefański
  • Debata Problemy i perspektywy rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego na Mazowszu fot.Piotr Pazdyka

Z inicjatywy Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy odbyła się debata „Okrągłego stołu” – „Problemy i perspektywy rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego na Mazowszu”. W spotkaniu, zorganizowanym w ramach XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Tegoroczny Salon otworzyła uroczystość ogłoszenia wyników Rankingu 25-lecia Liceów Warszawskich na forum specjalnej otwartej sesji Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy.

 

Teraźniejszość

Prezentacje warszawskich liceów i techników, Salon Szkół Wyższych, uczelnie zagraniczne, porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, konsultacje doradców zawodowych, warsztaty dla maturzystów – to tylko niektóre elementy tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy. Swoją ofertę zaprezentowało w tym roku ponad 100 wystawców. Przez dwa dni sale Pałacu Kultury i Nauki wypełniał tłum młodzieży z Warszawy, Mazowsza i województw ościennych. Przyszli maturzyści mogli wziąć udział w warsztatach ułatwiających usystematyzowanie wiedzy i stworzenie własnej ścieżki kształcenia i kariery. Mogli skorzystać m.in. z doradztwa przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

 

Rozmowy o przyszłości

W towarzyszącej targom debacie na temat perspektywy rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego na Mazowszu wzięli udział starostowie powiatów województwa mazowieckiego, rektorzy szkół wyższych, przedstawiciele władz samorządowych i edukacyjnych Warszawy oraz dyrektorzy najlepszych liceów i techników Mazowsza. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 285

powrót