Aktualności

Jubileusz 100 – lecia OSP Tokary

2016.05.31 10:45 , aktualizacja: 2016.05.31 11:31
Autor: Kinga Wawer, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Wicamarszałek Janina Ewa Orzełowska wręcza Medal Pamiątkowy fot. UG Korczew
Uczestnicy uroczystości fot. UG Korczew
Sztandar OSP KTokary fot. UG Korczew
Wciągnięcie flagi na maszt fot. UG Korczew
Strażacy fot. UG Korczew
Zaproszeni goście fot. UG Korczew
Medal pamiątkowy "Pro Masovia" fot. UG Korczew

Ochotnicza Straż Pożarna w Tokarach (pow. siedlecki), która powstała w 1916 r, 29 maja obchodziła jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Z tej okazji jednostce nadano sztandar oraz Złoty Znak Związku OSP RP. W uroczystości uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Wyrazy uznania społeczności

Uroczystość rozpoczęła polowa msza święta w intencji strażaków, sprawowana przez księdza Józefa Paczuskiego, proboszcza parafii w Ruskowie i księdza Antoniego Klukowskiego, administratora parafii w Knychówku. Imprezę uświetniły: uroczysty apel, podczas którego odbyło się złożenie meldunku wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Stefanowi Todorskiemu, przegląd pododdziałów, podniesienie flagi państwowej na maszt oraz przedstawienia historii OSP Tokary. Odczytanie aktu nadania sztandaru zostało połączone z wbiciem gwoździ w drzewiec przez fundatorów i zaproszonych gości. Znaczącym akcentem było przekazanie sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo jako symbol uznania za dotychczasową działalność i poświęcenie.

 

Najlepsi wyróżnieni

Druhowie z OSP Tokary oraz innych jednostek OSP z terenu gminy Korczew nagrodzeni zostali szeregiem odznaczeń, w tym: Złotym Znakiem Związku  OSP RP, Medalem  Honorowym  im.  Bolesława Chomicza, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaką Wzorowy Strażak i odznaką " Za wysługę lat". Wicemarszałek  Janina Ewa Orzełowska wręczyła Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” komendantowi OSP Korczew w latach 1985-2000 Andrzejowie Janowi Kryszczukowi, przyznany za całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 636

powrót