Aktualności

Święto OSP w Jabłonnie Lackiej

2016.06.20 15:45 , aktualizacja: 2016.06.21 08:15

Autor: Agnieszka Pazio, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • przemarsz orkiesrty dętej fot. Tomasz Stefański
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Elżbieta Lanc wręczją medal pamiątkowy fot. Tomasz Stefański
  • CZłonek zarządu Elżbieta Lanc wręcza dyplomy uznania fot. Tomasz Stefański

Codziennie służą mieszkańcom powiatu sokołowskiego, biorą udział w trudnych i ryzykownych akcjach ratowniczych, zawsze gotowi nieść pomoc tam, gdzie wymaga tego sytuacja. To strażacy z Jabłonny Lackiej, dla których priorytetem jest życie ludzkie. Z okazji 100-lecia swojego istnienia OSP została uhonorowana Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który wręczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Stawką jest życie

Nieoceniona i bezcenna – taka jest codzienna służba na straży ludzkiego życia. Gotowość i zdecydowana postawa strażaków-ochotników przyczynia się wielokrotnie do szczęśliwie zakończonych akcji ratowniczych, a wypełnianie strażackich obowiązków jest godne uznania i wielkiego szacunku – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Chłopaki na medal

Przez cały okres swojej działalności OSP w Jabłonnie Lackiej służy mieszkańcom regionu. Bierze czynny udział w akcjach ratowniczych po klęskach żywiołowych takich jak pożar kompleksów leśnych w Kuźnii Raciborskiej czy podczas powodzi w 2010 r. Co więcej, w jednostce pożarniczej działa coraz więcej młodych mieszkańców powiatu. Corocznie w gminnych zawodach strażackich, drużyna z Jabłonny Lackiej zajmuje czołowe miejsce (w 2015 r. I miejsce).

Kiedyś praca strażaka polegała wyłącznie na gaszeniu pożarów. Obecnie to praca na rzecz całego społeczeństwa. To interwencje przy wypadkach drogowych, powodziach czy też przy zagrożeniach ekologicznych – dodała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

 Nie tylko jubileusz

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta sprawowana w intencji strażaków i ich rodzin. Wydarzenie uświetnił przemarsz strażaków jednostek OSP z terenu powiatu sokołowskiego z orkiestrą dętą na czele. Docenieni zostali również najlepsi z najlepszych – z okazji obchodzonego równocześnie Powiatowego Dnia Strażaka wyróżniający się druhowie otrzymali dyplomy uznania przyznane przez marszałka Adama Struzika, które wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

Liczba wyświetleń: 442

powrót