Aktualności

Rolnictwo dla środowiska

2016.09.05 11:25 , aktualizacja: 2016.09.05 15:35

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Sprzęt rolniczy fot. Andrzej Dmowski
  • Pokaz sprzętu rolniczego fot. Andrzej Dmowski
  • Pokaz sprzętu rolniczego fot. Andrzej Dmowski
  • fot. Zbigniew Celiński
  • Zwierzęta hodowlane fot. Andrzej Dmowski

Już po raz 23 w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Tegorocznym  hasłem dwudniowego festynu było  "Rolnictwo dla środowiska". Impreza cieszyłą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony rolników ale także okolicznych mieszkańców. Wśród nich znalazła się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 Jak co roku nie zabrakło wystawców zwierząt, ciągników i maszyn rolniczych. Były także stoiska z drzewkami owocowymi i kwiatami. Uczestnicy mogli oglądać wyroby artystów regionalnych i skosztować przysmaków nie tylko z Mazowsza. Na scenie swoje umiejętności prezentowali regionalni artyści. Można było skorzystać z fachowej porady w kwestii uprawy ziemi i hodowali zwierząt.

Militarna niespodzianka

Dużą niespodzianką dla zwiedzających było stoisko Wojska Polskiego, a konkretnie pododdziałów  1. Warszawskiej Brygady Pancernej stacjonującej w Siedlcach. Na entuzjastów militariów czekały pokazy broni, urządzeń oraz pojazdów wykorzystywanych na co dzień przez wojsko.

Bezpieczeństwo

 Podsumowano wyniki i wręczono nagrody laureatom etapu wojewódzkiego XIV edycji ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo” organizowanego przez Kasę Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych. Konkurs promuje bezpieczeństwo pracy rolników, a także służy eliminowaniu możliwych zagrożeń płynących z codziennych obowiązków.  

Liczba wyświetleń: 235

powrót