Aktualności

Jubileusz płockiej „Jagiellonki”

2016.09.26 09:30 , aktualizacja: 2017.05.10 14:26

Autor: Urszula Ceglarska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Jubileusz Jagiellonki Pobierz: Jubileusz Jagiellonki fot. SP w Płocku
  • Pamiątkowe zdjęcie szkoły Pobierz: Pamiątkowe zdjęcie szkoły fot. K. Krajewski
  • marszałek Adam STruzik wręcza medal Pobierz: marszałek Adam STruzik wręcza medal fot. SP w Płocku
  • Przemawia marszałek Adam Struzik Pobierz: Przemawia marszałek Adam Struzik fot. K. Krajewski

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku (obecnie wraz z Gimnazjum nr 14 tworzy Zespół Szkół nr 6) ma 110 lat! W akademii jubileuszowej uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Szkoła z tradycjami

Obecny Zespół Szkół nr 6 jest spadkobiercą i kontynuatorem działalności pierwszej szkoły płockiej, powstałej na początku XX w., jeszcze w czasach zaborów, z polskim językiem wykładowym. Na przestrzeni lat ukończyło ją wiele znakomitych osobistości – uczonych, lekarzy, prawników i artystów ( Kazimierz Askanas, Władysław Broniewski, Stefan Themerson czy prezydent Andrzej Nowakowski). Placówka, idąc z duchem czasu, kształci i wychowuje kolejne pokolenia młodych ludzi. Jej uczniowie odnoszą liczne sukcesy na olimpiadach, zawodach i w konkursach. Szkoła modernizuje i wzbogaca swoją bazę dydaktyczną oraz uatrakcyjnia ofertę edukacyjną, zapewnia szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, organizuje różne imprezy i wycieczki, prowadzi ożywioną współpracę międzynarodową. Dzięki wiedzy, zaangażowaniu i kreatywności dyrekcji oraz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, jak też zdolnym i ambitnym uczniom, ciągle jest wspaniałą wizytówkę nie tylko Płocka, lecz także całego Mazowsza. Przyczynia się znacząco do społeczno-kulturalno-gospodarczego rozwoju naszego regionu. Dlatego z okazji jubileuszu marszałek Adam Struzik wyróżnił szkołę medalem „Zasłużony dla Mazowsza”.

 

Słowa uznania

Jubileusz 110-lecia Państwa szkoły nazywanej z uwagi na patrona „Jagiellonką” to podniosłe wydarzenie w życiu całej jej społeczności. To wyjątkowy czas, w którym odwołujemy się do przeszłości, a ta – jak pisał Tadeusz Kotarbiński – „zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. W tym szczególnym dniu życzę Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu, aby Państwa niełatwa praca przynosiła zawsze spełnienie i wielką satysfakcję, młodzieży zaś – samych sukcesów w nauce, radości z pogłębiania wiedzy i nabywania przydatnych umiejętności. Wierzę, że kolejne lata funkcjonowania „Jagiellonki” będą sprzyjać umacnianiu jej prestiżu oraz pozycji na edukacyjnej mapie Mazowsza, jak i całej Polski – powiedział marszałek Adam Struzik, wręczając odznaczenie.

 

Celem naszej szkoły zawsze było dążenie do kształtowania prawych i szlachetnych ludzi, którzy kochali Ojczyznę, poświęcając dla niej nawet swoje życie. Kształcenie takiej młodzieży zawsze będzie dla nas sprawą najważniejszą – deklarował dyrektor placówki Mirosław Piątek.

Liczba wyświetleń: 397

powrót