Aktualności

Pomocne odblaski

2016.11.04 13:25 , aktualizacja: 2016.11.04 14:33

Autor: opra.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przekazuje ucziom zestawy z elementami odblaskowymi fot. Anna Ochalska
  • funkcjonariusze policji omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze fot. Anna Ochalska
  • uczniowie z ryskunkami na temat bezpieczeństwa fot. Anna Ochalska

Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy – to niektóre z tematów omawianych podczas spotkania wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej z uczniami Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach (pow. siedlecki) w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Nauka przez zabawę

Specjalny tor rowerowy dla dzieci przygotowali pracownicy siedleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Wszystko po to, by uświadomić rolę odblasków, które założone w odpowiedni sposób, są widoczne z dużej odległości. Dzięki nim kierowca wcześniej dostrzeże pieszego w terenie niezabudowanym.

 

Poprawa widoczności

Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

 

 

Liczba wyświetleń: 172

powrót