Aktualności

Wiek działalności

2017.04.03 12:00 , aktualizacja: 2017.04.03 12:13

Autor: oprac. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • marszałek Adam Struzik z wyróżnionymi medalami pro masovia i radną Bożeną Żelazewską fot. Emil Sawicki
  • marszałek Adam Struzik w przemówieniu pogratulował prężnej działalności gminy fot. Emil Sawicki
  • wspólna fotografia wszystkich wyróżnionych fot. Emil Sawicki

Rok 2017 to ważny czas dla mieszkańców gminy Tłuszcz. Mija 100 lat od jej powołania. Na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tłuszczu oddano hołd pokoleniom samorządowców, którzy przez ten czas dbali o wszechstronny rozwój tej części Mazowsza.

 

Ziemia tłuszczańska ma za sobą długą i ciekawą historię oraz bogate tradycje dotyczące m.in. rozwoju życia artystycznego w pałacu w Chrzęsnem oraz ruchu ludowego. Dzięki efektywnym działaniom samorządu i lokalnych społeczników ranga gminy stale rośnie.

 

– Gmina zmienia się, nowocześnieje, skutecznie aplikuje o środki unijne, dzięki czemu na jej obszarze realizowane są kolejne cenne projekty służące podnoszeniu standardów życia lokalnej społeczności oraz uatrakcyjnianiu tutejszych terenów w oczach potencjalnych inwestorów. Cieszę się, że włodarze gminy wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom jej mieszkańców, dokładają starań, by stawała się ona coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia, pracy i wypoczynku

– podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Jubileusz

Doceniając zasługi, dynamiczny rozwój oraz działania na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców, marszałek Adam Struzik uhonorował gminę Tłuszcz oraz burmistrza Pawła Bednarczyka Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Wyróżnienie to trafiło również do rąk st. bryg. Jacka Pietranika, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie w dowód uznania za prężną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców. Okolicznościowymi dyplomami uznania, z podziękowaniem za wyjątkowe zaangażowanie w pracę, wyróżniono 24 osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gminy na różnych polach działalności zawodowej.

Liczba wyświetleń: 337

powrót