Aktualności

Ze świątecznymi życzeniami

2017.04.11 14:05

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

do zdjęcia pozują uśmiechnięci przedstawiciele urzędu i ośrodka Fot. Michał Słaby

Święta Wielkanocne to czas radości ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz nadziei na lepszą przyszłość. W takim nastroju, z zadowoleniem i uśmiechem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie odwiedzili dziś wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu.

 

Sympatyczna wizyta

To już kolejne odwiedziny podopiecznych ośrodka. Z dziećmi spotkaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to po raz pierwszy zwiedziły budynek urzędu, poznały pracowników, a także ich obowiązki. I tym razem uczniowie przyjechali ze świątecznymi życzeniami oraz stroikami, które wręczyli na ręce przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego. My odwdzięczyliśmy się m.in. kolorowankami, piórnikami i kubkami. Tak jak poprzednio – wszystkim dopisywały świetne humory, a spotkanie przebiegło w radosnej i przemiłej atmosferze.

 

Dla dobra dzieci

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu uczy, wychowuje oraz opiekuje się dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Współpracuje z placówkami o podobnej specyfice w kraju i za granicą. Ośrodek integruje się ze środowiskiem lokalnym poprzez udział w różnych formach życia społecznego i kulturalnego.

 

Liczba wyświetleń: 405

powrót