Aktualności

Strażak Miesiąca

2017.04.11 13:20 , aktualizacja: 2017.04.12 09:49

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • druh Łukasz Nowak fot. Grzegorz Skolimowski
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska ghratuluije bohaterowi fot. Grzegorz Skolimowski
  • uczestnicy spotkania słuchają relacji druha Łukasza Nowaka fot. Grzegorz Skolimowski
  • Uczestnicy spotkania fot. Grzegorz Skolimowski

Bezinteresowną pomoc i zdecydowane działanie jakie podjął druh Łukasz Nowak doceniła kapituła konkursu. Dyplom strażaka lutego i nagrodę wręczyli wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Postawa godna naśladowania

Druh Łukasz Nowak od 7 lat jest strażakiem-ratownikiem w OSP Wierzbica Kolonia i  funkcjonariuszem policji. Feralnego dnia podczas służby otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku. Po dotarciu na miejsce od osób, które opuściły już budynek dowiedział się, że  w mieszkaniu na pierwszym piętrze zostały dwie kobiety. Dzięki wyszkoleniu zdobytym w jednostce OSP udało mu się nawiązać kontakt głosowy z jedna z nich. Po kilku próbach ewakuował zagrożone osoby z płonącego mieszkania. Poszkodowana i druh Łukasz Nowak w wyniku zatrucia dymem trafili do szpitala. 

 

Podziękowania

Słowa podziękowania i uznania płynęły nie tylko od członków kapituły konkursu, ale także przedstawicieli zarządu województwa.

To bardzo ważne, że są ludzie, którzy reagują na niedolę innych. Nie tylko potrafią, ale też chcą nieść pomoc bez wahania i są gotowi do poświęceń

– podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując druhowi postawy.

Praca strażaka to ogromna odpowiedzialność, zaangażowanie, a przede wszystkim odwaga i poświęcenie. Takie cechy charakteryzują właśnie Łukasza Nowaka – „Strażaka Miesiąca Lutego 2017”.  Bardzo się cieszę, że to właśnie działacz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbicy Kolonia, której region jest bliski memu sercu, otrzymał tę nagrodę

– powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 291

powrót