Aktualności

Święto ludowe w Skórcu

2017.05.29 14:10 , aktualizacja: 2017.06.01 14:22

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy ochotników z OSP Dąbrówka-Ług, fot. Daniel Pióro Nowy samochód...
  • Przekazanie kluczyków do nowego wozu strażackiego, fot. Daniel Pióro Przekazanie kluczyków do...
  • Uczestnik zawodów strongman, fot. UG Skórzec Uczestnik zawodów...
  • Uczestnicy festynu, fot. Daniel Pióro Uczestnicy festynu, fot....
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas wystąpienia, fot. UG Skórzec Wicemarszałek Janina Ewa...

Dzięki pięknej pogodzie i bogatemu programowi festyn w Skórcu cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Z lokalną społecznością spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Atrakcje

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu. Na scenie wystąpili uczniowie z Szkoły Podstawowej prezentując swoje umiejętności taneczne, aktorskie i wokalne. Na ludową nutę zagrała kapela „Wieśki i Cześki”. Widownie rozbawiły skecze kabaretu „Łzy Sołtysa” z Sarnak, a zawody strongmanów wzbudziły ogromne emocje. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu – do dyspozycji dzieci przygotowano m.in. „dmuchańce”.

 

Przekazanie nowego auta

Festyn stał się okazją do przekazania jednostce OSP Dąbrówka-Ług nowego średniego samochodu strażackiego marki Scania z napędem na cztery koła. Kluczyki do auta wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Dzięki nowemu nabytkowi druhowie będą mogli szybciej i sprawniej nieść pomoc potrzebującym. Zakup wozu strażackiego dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 100 tys. zł, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  – 183 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 493

powrót