Aktualności

Sportowcy na start!

2017.07.17 09:00 , aktualizacja: 2017.07.17 09:31

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Znicz zapala zawodniczka z Mazowsza Ceremonia zapalenia znicza...
  • Mażoretki niosą tablice z nazwami województwa Prezentacja województw,...
  • Sportowaców prowadzi mażoretka Reprezentacja Mazowsza,...
  • Flagę wciąga trzech sportowców Wciągnięcie na maszt flagi...
  • Grupie przewodzi tamburmajorka Grupa mażoretek, fot. Emil...
  • Obok premawiającej sportsmenki stoi marszałek Adam Struzik Powitanie gości...
  • W tle stoją sportowcy Znicz olimpijski, fot. Emil...
  • Obok na scenie stoi marszałek Adam Struzik Przemawia członek zarządu...

Rozpoczęła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Mazowsze 2017”. W otwarciu igrzysk w Otrębusach uczestniczyli marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Tysiące sportowców, 20 dyscyplin

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to coroczna rywalizacja województw, rozgrywana w trzech kategoriach: sporty zimowe, sporty halowe i sporty letnie. Każdego roku gospodarzem imprezy jest inne województwo, wytypowane w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Rywalizacja obejmuje 20 dyscyplin olimpijskich: boks, golf, hokej na trawie, jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo, lekką atletykę, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłkę nożną, plażową piłkę siatkową, piłkę wodną, piłkę ręczną, pływanie i skoki do wody, podnoszenie ciężarów, rugby, strzelectwo, triathlon, wioślarstwo oraz żeglarstwo. Rywalizować będzie ponad 4,2 tys. zawodników. Zawody będą się odbywać w 19 miejscowościach, w tym 14 mazowieckich. Zmagania potrwają do 24 sierpnia br. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował organizację imprezy kwotą 860 tys. zł.

 

           

Wyzwanie organizacyjne

Jest mi niezmiernie miło, że finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po sześcioletniej przerwie po raz kolejny goszczą na Mazowszu, w sercu Polski, gdzie zostanie rozegranych 34 zawodów różnych dyscyplin w kategorii dziewcząt i chłopców. Bycie gospodarzem Finałów XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich to dla Samorządu Województwa Mazowieckiego wielkie wyróżnienie, a zarazem duże wyzwanie organizacyjne. Jestem przekonany, że mazowieccy gospodarze dołożą wszelkich starań, aby przebieg rywalizacji oraz osiągnięte wyniki sportowe pozostawiły niezapomniane wrażenia i satysfakcję

– powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 435

powrót