Aktualności

Święto żaglówek

2017.07.17 09:45

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • jachty zacumowane w porcie Ostatnie przygotowania do...
  • moment wciągania flagi na maszt Uroczyste podniesienie...
  • od prawej stoją wójt gminy Nowy DyninówMirosław Krysiak oraz marszałek Adam Struzik Wśród kibiców byli...
  • w oddali płyną jachty Załogi dzielnie walczyły o...
  • tłum ludzi ogląda wodne zmagania Wyścigi żeglarskie...
  • ratownik medyczny na skuterze wodnym transportuje innego poszkodowanego ratownika Pokaz ratownictwa wodnego...

Za nami jedna z największych imprez na Zalewie Włocławskim i najważniejszych w regionie płockim – regaty żeglarskie o trzy puchary. Były to XXII Regaty o Puchar Wójta, XVII o Puchar Starosty Płockiego oraz XV Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Sportowe zmagania

Blisko 50 żeglarzy wystartowało w pięciu klasach: T (9 zawodników), T1 (12 zawodników), T2 (13 zawodników), T3 (10 zawodników) oraz OMEGA (2 zawodników). Kibicował im m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymała załoga „Husara” - najszybszego jachtu w regatach – ze sternikiem Krzysztofem Lewandowskim.

 

Puchar Starosty Powiatu Płockiego trafił również do załogi jachtu „Husar”, która zwyciężyła w najliczniejszej klasie – T2.

 

Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów za zajęcie I miejsca zespołowego otrzymał Klub Żeglarski „Petrochemia” Płock. II miejsce zespołowe wywalczył Jacht Klub „Boruta” ze Zgierza, a III miejsce zajął Klub Żeglarski „Morka” Płock.

 

Puchar dla najmłodszego uczestnika trafił do Basi Wronowskiej, która płynęła na łódce „Anna L”. Najstarszym zawodnikiem, który także otrzymał puchar, okazał się Andrzej Lewandowski, płynący na łódce „Mewa”.

 

Dodatkowe atrakcje

Gdy na wodzie trwały wyścigi, na lądzie występowały m.in. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Nowym Duninowie. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach dotyczących regat lub poszaleć w wesołym miasteczku z karuzelami, trampolinami czy zjeżdżalniami. Nie zabrakło stoisk z zabawkami, gadżetami czy wyrobami ręcznymi. Sporym zainteresowaniem cieszył się także rejs kultową już „Marianną” Płockiej Żeglugi, czyli dwupokładowym statkiem pasażerskim. Organizatorzy przygotowali także pokaz ratownictwa wodnego oraz paradę motocykli.

 

Liczba wyświetleń: 256

powrót