Aktualności

Uczniowie przeprowadzą eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik

2017.08.08 14:25

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Doświadczenia w świetnie wyposażonych salach Centrum Nauki Kopernik – taka atrakcyjna forma nauki czeka 1,9 tys. uczniów. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Całkowita wartość projektu to ponad 4,9 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach RPO WM 2014–2020 wyniesie 4,7 mln zł. To część z ponad 680 mln zł unijnego wsparcia przewidzianego na działania edukacyjne, w tym kształcenie kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży.  

 

Stawiają na kreatywność

Dotacja pozwoli na organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci z siedmiu  gmin: Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Otwocka, Żyrardowa, Kobyłki, Lesznowoli i Starych Babic. Eksperymenty pomogą im poznać tajemnice przyrodnicze, informatyczne, a także wyrobić kreatywność i umiejętność pracy zespołowej. Działania zaplanowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych obejmą 38 szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członek zarządu Elżbieta Lanc gościli dyrektor edukacji Centrum Nauki Kopernik Annę Dziamę oraz zastępcę dyrektora administracyjnego Jolantę Brzywczy. Ustalono, że we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie odbędą się dodatkowe zajęcia, prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych i informatycznych.

 

Budzą ciekawość świata

Nauka oparta na metodzie eksperymentu jest nie tylko nowoczesna, przyjazna dzieciom, ale i efektywna. Ułatwia przyswajanie trudnych zagadnień. Wspomaga samodzielne poznawanie świata i budzi ciekawość. Temu mają służyć zajęcia edukacyjne i wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy wezmą też udział w zajęciach terenowych i projektach edukacyjno-badawczych.

 

Dzięki unijnemu wsparciu szkoły zyskają narzędzia do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz informatyczne zestawy edukacyjne. Do placówek trafią m.in. przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik zestawy edukacyjne „Woda”, zawierające scenariusze, materiały i sprzęt, które pomogą zrozumieć uczniom prawa, jakimi rządzą się otaczające nas rzeczy i zjawiska.

 

Narzędzia i techniki dla nauczycieli

Dodatkowo 164 nauczycieli przyrody – geografii, fizyki, chemii, biologii, matematyki i informatyki weźmie udział w warsztatach edukacyjnych. Podczas zajęć poznają oni techniki i narzędzia wspierające rozwój kreatywności i twórczego myślenia uczniów. Zdobędą także umiejętności w zakresie prowadzenia pracy w grupach, tworzenia narzędzi edukacyjnych czy realizacji projektów badawczych.

  • Grupa ustawiona w sali konferencyjnej, za nimi flagi Polski, Unii Europejskiej i Mazowsza Wicemarszałek Wiesław...
  • Dwoje samorządowców przy biurku Wicemarszałek Wiesław...
  • Widok ogólny sali konferencyjnej Umowa zagwarantowała...

Liczba wyświetleń: 687

powrót