Aktualności

Nowy wóz strażacki w Radziejowicach

2017.08.28 09:05 , aktualizacja: 2017.08.28 12:59

Autor: Oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Wóz strażacki Marzenie strażaków...
  • marszałek trzyma w lewej dłoni kluczyki Kluczyki do pojazdu...
  • kosz z miodem i chlebem Każde z sołectw...
  • marszałek częstuje publiczność chlebem i miodem Tradycyjne dzielenie się...
  • przemawia marszałek Adam Struzik Uroczystość była okazją do...
  • od lewej przed samochodem strażackij stoją marszałek, dwóch strażaków oraz radny województwa Adam Orliński Nie zapomniano także o...

Dzięki wsparciu z budżetu województwa mazowieckiego strażacy ochotnicy z Radziejowic będą wyruszali na interwencję nowym pojazdem. Dotacja umożliwiła zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem.

 

Kluczyki wręczone

W uroczystym przekazaniu jednostce pojazdu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik. Wydarzenie było częścią organizowanego od lat w tej gminie Święta Chleba i Miodu. Zwracając się do strażaków, marszałek pogratulował im sukcesów jakie odnoszą, ratując ludzkie mienie i życie w czasie pożarów, powodzi czy zdarzeń drogowych.

 

– Inwestowanie w bardzo dobry i sprawny sprzęt, który pozwala szybko reagować w chwili zagrożenia i skutecznie prowadzić wszystkie akcje ratownicze, jest priorytetem dla władz samorządowych Mazowsza. Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc

– mówił marszałek.

 

Finansowa pomoc

Gmina Radziejowice to jedna z 50 mazowieckich jednostek, które skutecznie wnioskowały o środki na zakup sprzętu strażackiego w ramach programu wsparcia OSP–2017. Otrzymała dotację w wysokości 100 tys. zł. W tym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał jednostkom w sumie 5 mln zł.

Liczba wyświetleń: 519

powrót