Aktualności

Jest sprzęt dla druhów OSP Sadowne

2017.10.24 12:05 , aktualizacja: 2017.10.25 08:23

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • na parkingu stoją wozy strażackie, które święci ksiądz Poświecenie wozu bojowego...
  • przemawia Jania Ewa Orzełowska, pod namiot stoją goście Przedstawicielki samorządu...
  • na parkingu stoją obok siebie dwa wozy bojowe Podczas uroczystości...
  • przy wozie ozdobionym wstęgą stoją goście Nowe auta pięknie się...
  • Jednostki OSP maszerują Przemarsz pocztów...
  • przemawia jeden ze strażaków, obok druh, a w tle goście uroczystości Przedstawiciele jednostek...
  • przemawia  Elżbieta Lanc, w tle goście Strażakom gratuluje członek...
  • Elzbieta Lanc odbiera grawer z rąk wójta Wójt gminy Sadowne wręczył...
  • wójt wręcza grawer Janinie Ewie Orzełowskiej Wicemarszałek Janina Ewa...

Do OSP Sadowne trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, a swój dotychczasowy wóz jednostka przekazała druhom-ochotnikom z miejscowości Wilczogęby.

 

Nowe auto ochotników z Sadownego to Renault MDB3 GBA na podwoziu uterenowionym. Na jego wyposażenie składają się cztery aparaty ODO, pilarki – ratownicza i do drewna, latarki, chełmy, radiostacje przewoźne i nasobne, wciągarka, armatura wodno-pianowa, węże tłoczne, prądownice wodno-pianowe, rozdzielacz, a także klucze hydrantowe.

 

Do OSP Wilczogęby trafił natomiast Star 266, który przekazała jednostka z Sadownego. Tym samym zwiększyły się możliwości obu ochotniczych straży pożarnych, a mieszkańcy gminy mogą czuć się bezpieczniej.

 

Udział w przedsięwzięciu mieli Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie (przeznaczył na zakup sprzętu dofinasowanie w wysokości 100 tys. zł) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wsparł zadanie kwotą 300 tys. zł).

 

W uroczystym przekazaniu sprzętów uczestniczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc, które podkreśliły rolę strażaków w codziennym życiu mieszkańców. Zaznaczyły, że wsparcie jednostek to jedno z ważniejszych zadań, na którym skupia się Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Dziękuję za poświęcenie i gotowość niesienia pomocy potrzebującym, a także za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że nowe auto będzie wszystkim dobrze służyło – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Członek zarządu Elżbieta Lanc podkreśliła:

Otrzymaliście bardzo dobry i sprawny sprzęt, który pozwala szybko reagować w chwili zagrożenia i skutecznie prowadzić akcje ratownicze. Cieszę się że dzięki wam wzrasta poziom bezpieczeństwa.

Liczba wyświetleń: 563

powrót