Aktualności

Biesiada literacka młodzieży w Płocku

2017.11.21 11:50

Autor: Marta Jaroszewska (Biblioteka Pedagogiczna w Płocku), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Młodzież z dyplomami i nauczyciele oraz jury na tle sceny w bibliotece Grupa uczestników XXII...
Dziewczyna w stroju galowym z mikrofonem recytuje z kartki, obok siedzi za stołem jury, przed nią publiczność Jedna z uczestniczek...

Najzdolniejsi pisarze i poeci uczący się w szkołach średnich powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego wzięli udział w tradycyjnym konkursie.

 

Uzdolnieni uczniowie zaprezentowali swoją twórczość podczas XXII Biesiady Literackiej. Przedsięwzięcie organizowane od ponad 20 lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku motywuje młodych twórców do pisania, rozwija wyobraźnię, a ponadto jest okazją do integracji uczestników.

 

Najlepsza uczennica LO im. Małachowskiego

Swoje literackie propozycje przedstawiło 22 uczestników, spośród których jury wyłoniło laureatów. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Biesiady Literackiej otrzymała Barbara Wiśniewska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku (opiekun: Elżbieta Szczepańska).

 

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kwasiborska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku (opiekun: Anna Krzemińska). Trzecie miejsce zajęła Justyna Żmijewska z Zespołu Szkół Nr 3 – III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (opiekun: Elżbieta Zaroń).

 

Przyznano również wyróżnienia

Jury zdecydowało również o przyznaniu trzech wyróżnień – otrzymali je: Mateusz Racki z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie (opiekun: Katarzyna Smardzewska), Julia Bieniek z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku (opiekun: Anna Patelska) i Izabela Kowalik z tej samej szkoły (opiekun: Elżbieta Szczepańska).

 

Patronat honorowy nad Biesiadą sprawował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 452

powrót