Aktualności

Nowy sprzęt dla ochotników z Pruszyna

2017.12.04 15:50 , aktualizacja: 2017.12.05 13:18

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Strażak w ubraniu ochronnym podczas akcji ratowniczej Strażacka akcja ratownicza...
Przed budynkiem remizy są zgromadzeni uczestnicy przekazania wozu strażackiego Przekazanie nowego wozu...

Strażnicy żywiołów – tak często nazywani są strażacy. Ich bohaterska postawa, poświęcenie oraz skuteczne działania spotykają się zawsze z wielkim szacunkiem i uznaniem społeczności.

 

Dziękuję wszystkim druhom OSP w Pruszynie za trud, zaangażowanie i sprawnie przeprowadzane interwencje. Wierzę, że Święty Florian będzie zawsze nad Wami czuwał i wspierał Waszą niezłomność

– zaznaczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Nowe wyposażenie

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN o napędzie 4x4, z osprzętem i zbiornikiem na wodę o pojemności 6 tys. litrów, który otrzymała jednostka, ułatwi prowadzenie akcji ratowniczych. Do dyspozycji strażaków są również średni samochód pożarniczy MAN z 2009 r. oraz średni samochód pożarniczy SRAR 266 z 1980 r. Jednostka ma na wyposażeniu urządzenie hydrauliczne do cięcia i otwierania samochodów po wypadkach drogowych, piły do cięcia drzewa i betonu i sprzęt ochrony osobistej.

 

Strażacka brać

Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszynie działa od 1916 r. W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Obecnie jednostkę tworzy 55 strażaków-ochotników, w tym 46 czynnych oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druhowie na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kursach organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Udzielają się społecznie, pracują przy rozbudowie i remontach remizy strażackiej, współpracują i pomagają miejscowemu Zespołowi Oświatowemu w Pruszynie wykonując drobne remonty w budynku szkoły i otoczeniu. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. W 2016 r. strażacy uczestniczyli w 92 akcjach ratowniczych, w tym roku już blisko 70 razy udzielali pomocy poszkodowanym.

 

O uhonorowaniu jednostki medalem pamiątkowym pisaliśmy w informacji „Pro Masovia dla OSP Pruszyn”.

Liczba wyświetleń: 201

powrót