Aktualności

Walczył o życie poszkodowanego

2018.01.22 13:05 , aktualizacja: 2018.01.23 12:58
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Bohater jest strażakiem OSP w Starych Gnatowicach Jarosław Wróblewski, fot....
Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik Spotkanie w UMWM, fot....
Urocxzystość odbyła się w siedziebie UMWM Uczestniocy uroczystość
MArszałek Adam Struzik i druh Jarosław Wróblewski Wręczenie dyplomu

Opanowany, wytrwały, a przede wszystkim gotowy w każdej chwili do niesienia pomocy. Taki jest strażak-bohater Jarosław Wróblewski z OSP w Starych Gnatowicach (gmina Kampinos).

 

Gdy zobaczył leżącego przy drodze człowieka, bez chwili zastanowienia zatrzymał się, by mu pomóc. Za szybkie i profesjonalne działanie otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2017”. Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik.

 

Człowiek w potrzebie

6 listopada 2017 r. w godzinach popołudniowych, podczas powrotu do domu, druh Jarosław Wróblewski zauważył leżącego przy drodze - w miejscowości Lisice - człowieka. Natychmiast poprosił kierującą samochód żonę o zawrócenie i zatrzymanie się, by sprawdzić, co się wydarzyło. Gdy podszedł do leżącego człowieka, stwierdził, że jest on nieprzytomny i nie oddycha. Natychmiast podjął akcję reanimacyjną. W tym czasie jego żona wezwała pogotowie. Reanimacja trwała do przyjazdu ratowników medycznych, którzy następnie kontynuowali masaż serca. Niestety, mimo szybkiego działania, nie udało się przywrócić czynności życiowych.

 

Słowa uznania

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Jarosław Wróblewski otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca listopada 2017”. Wręczając nagrodę, marszałek Adam Struzik podziękował bohaterowi za postawę.

Służba strażacka często wymaga podejmowania odpowiedzialnych i trudnych decyzji związanych z ratowaniem ludzkiego życia. Niestety nie każda akcja kończy się sukcesem. Ważane, że znalazl sie ktoś, kto nie przejechał obojętnie obok nieprzytomnego człowieka i w sposób profesjonalny podjął próbę pomocy. Za to serdecznie Panu dziękuję – powiedział marszałek.

Liczba wyświetleń: 1045

powrót