Aktualności

Sojusz z myślą o przyszłości UE

2018.01.23 12:15 , aktualizacja: 2018.01.25 11:41
Autor: Andrzej Żuk (KM), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Spójność państw wspólnoty europejskiej to stabilna przyszłość wszystkich obywateli UE – tak przekonują członkowie inicjatywy Cohesion Alliance, sojuszu na rzecz spójności. Marszałek Adam Struzik podpisał deklarację poparcia tego przedsięwzięcia.

 

Razem dla polityki spójności

Jest to bardzo ważna inicjatywa, łącząca tych, którzy są przekonani, że polityka spójności Unii Europejskiej musi pozostać filarem, na którym będzie budowana przyszłość UE. Przyłączyły się do niej czołowe europejskie stowarzyszenia regionów i miast (m.in. EUROCITIES, Rada Gmin i Regionów Europy, Konferencja Peryferyjnych Regionów Nadmorskich Europy) oraz Europejski Komitet Regionów. Sojusz ten zwraca m.in. uwagę na efekty jakie przyniosła polityka spójności w ciągu ostatnich 10 lat. Gwarantuje też uwzględnienie w decyzjach w sprawie budżetu Unii Europejskiej po 2020 r. głosów beneficjentów. Jego celem jest, by polityka spójności stała się bardziej skuteczna, widoczna i dostępna dla wszystkich regionów w UE.

 

Co ja mogę zrobić?

Warta obecnie jedną trzecią budżetu UE unijna polityka spójności przede wszystkim zmniejsza różnice między regionami, tworzy miejsca pracy, otwiera nowe możliwości biznesowe. Ponadto też jest odpowiedzią na główne kwestie globalne, takie jak zmiana klimatu i migracja. Zapraszamy do współpracy do inicjatywy mogą przystąpić rządy krajowe, regionalne, lokalne, małe i średnie przedsiębiorstwa, szkoły, uczelnie, organizacje kulturalne, a nawet osoby fizyczne.

Liczba wyświetleń: 218

powrót