Aktualności

Udany rok

2018.01.29 13:20 , aktualizacja: 2018.01.29 14:53

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Na zdjęciu znajduje się nowy ciężki samochód pożarniczy będący na wyposażeniu OSP Pruszyn Nowy sprzęt ochotników z...
  • W spotkaniu wzięli udział druhowie i przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Uczestnicy zebrania, fot....
  • Zdjęcie przedstawia członków zarządu OSP podczas prowadzenia Walnego zebrania sprawozdawczego Wśród uczestników była...

Podsumowanie działań zarządu i plany na bieżący rok zdominowały walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszynie. W spotkaniu wzięli udział druhowie i przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, młodzi ludzie chcący wstąpić w jej szeregi, a także wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Działania jednostki

Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszynie działa od 1916 r. Obecnie jednostkę tworzy 55 strażaków-ochotników, w tym 46 czynnych oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druhowie na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kursach organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Udzielają się społecznie. W 2016 r. strażacy uczestniczyli w 92 akcjach ratowniczych, rok 2017 okazał się spokojniejszy –odnotowano 70 akcjach.

 

Ważnym wydarzeniem w życiu jednostki było pozyskanie nowego ciężkiego wozu strażackiego. Teraz na listę planów, oprócz podnoszenia kwalifikacji, ochotnicy wpisali doposażenie nowego samochodu o torbę medyczną, defibrator i pilarkę.

 

Chętnych nie brakuje

Dziękuję wam za niesienie bezinteresownej pomocy, czy to na drogach czy w czasie akcji gaśniczych. To dobrze, że na Mazowszu są młode jednostki OSP które maja ogromny potencjał, pomagają potrzebującym, a także angażują się życie lokalnej społeczności. Cieszę się z obecności wielu młodych osób chcących zasilić szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 496

powrót