Aktualności

Mazowsze na Fruit Logistica w Berlinie

2018.02.08 09:25 , aktualizacja: 2018.02.09 08:30

Autor: Anna Gawlicka (RW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • na zdjęciu widać kosze z jabłkami źródło: pixabay.com
  • w rzędzie stoi osiem osób, w tym przedstawiciel samorzadu województwa Polskie stoisko obchodziło...
  • na zdjęciu stoisko Mazowsza Na odwiedzających stoisko...

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica to najważniejsze wydarzenie promocyjno-handlowe dla branży owocowo-warzywnej w Europie, które na przestrzeni lat stało się miejscem spotkań producentów, importerów, eksporterów, hurtowników i detalistów. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięło udział 2790 wystawców z 84 krajów.

 

W Berlinie raz w roku spotykają się specjaliści zajmujący się produkcją i dystrybucją produktów owocowo-warzywnych. Mazowsze ma silną reprezentację w postaci 8 grup producenckich promujących jabłka regionu grójeckiego. Wspólnie z województwem lubelskim pokazujemy potencjał polskiego sadownictwa.

 

– Nasz kraj od lat słynie z sadownictwa i ogrodnictwa. Tradycja, doświadczenie oraz ciągłe poszerzanie wiedzy sprawiają, że Polska plasuje się w światowej czołówce pod względem organizacji produkcji i technologii, a także jakości produkowanych owoców i warzyw. Wspieranie i rozwijanie działań popularyzujących rodzimą produkcję rolną jest ważnym elementem strategii nie tylko województwa mazowieckiego, ale i Polski – zaznacza marszałek Adam Struzik.

 

Ekspozycja

Główną jej część stanowią świeże i suszone owoce oraz warzywa, przyprawy, zioła, żywność ekologiczna, kwiaty. Znajdziemy tu także sprzęt do produkcji oraz przetwarzania, pakowania, etykietowania, magazynowania, transportu i przeładunku towarów. Ważnym elementem Fruit Logistica jest rynek usług związany z zarządzaniem logistycznym, rozwiązaniami IT dla tej branży. Dostępne są także oferty kształcenia i doskonalenia zawodowego.

 

Wymiana doświadczeń

Targom towarzyszą liczne imprezy dodatkowe, m.in. konferencje, seminaria, dyskusje tematyczne koncentrujące się głównie na zagadnieniach rozwoju międzynarodowego rynku świeżych produktów. Warto wymienić m.in. Kongres  Fresh  Produce  Forum,  przyznanie  nagród FLIA (Fruit  Logistica  Innovation Award)  dla  innowacyjnych  produktów, usług i rozwiązań technicznych oraz warsztaty branżowe. Wydarzenie stwarza okazję do nawiązania kontaktów, przyjrzenia się asortymentowi konkurencji, ale przede wszystkim zapoznania się z nowymi pomysłami i innowacjami w  branży.

 

Organizatorem narodowego stoiska był Związek Sadowników RP. Udział w targach Fruit Logistica był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

Liczba wyświetleń: 321

powrót