Aktualności

Nowa jakość na Niekłańskiej

2018.02.19 14:30 , aktualizacja: 2018.02.21 12:26

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

wejście do budynku szpitala przy ul. Niekłańskiej Oddział przejdzie...

Nowoczesny sprzęt medyczny, kolorowe i klimatyzowane sale – tak od listopada będzie wyglądał Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w szpitalu na Niekłańskiej. Koszt inwestycji to ponad 10,7 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

 

– Szpitale to te miejsca, które wymagają ciągłych nakładów finansowych i dostosowywania do nowych standardów leczenia. Tym bardziej cieszę się, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej Mazowsza jesteśmy w stanie przeznaczać kolejne środki na modernizacje, rozbudowy oddziałów szpitalnych czy zakup nowoczesnego sprzętu medycznego – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Zyskają najmłodsi pacjenci

Gruntowną modernizację przejdą pomieszczenia o łącznej powierzchni 1139 m2. Znajdują się one na II piętrze budynków D i E Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Wymienione będą drzwi i okna, instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna oraz główna rozdzielnia elektryczna w budynku.

– To ważne wsparcie i przedsięwzięcie. Szpitale dziecięce to miejsca szczególne, gdyż świadczą pomoc najmłodszym mieszkańcom naszego regionu i nie tylko. To ważne, aby trafiające do nich dzieci i ich rodzice, nie tylko otrzymali pomoc na najwyższym poziomie, ale także czuli się w nich komfortowo – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Nowe wyposażenie i sprzęt

Oddział będzie korzystał z nowego wyposażenia i sprzętu medycznego: m.in. aparatu USG (ok. 250 tys. zł), przyłóżkowego aparatu RTG (około 330 tys. zł), kardiomonitorów, pedobarografu, pulsoksymetrów stacjonarno-transportowych, skanerów naczyń krwionośnych, a także szyn do ćwiczeń cpn.

– To bardzo duże i ważne przedsięwzięcie, dzięki któremu jeszcze w tym roku będziemy mogli leczyć naszych małych pacjentów w komfortowych warunkach, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Cieszymy się tym bardziej, że udało nam się zaplanować prace tak, aby realizacja tej inwestycji nie wpłynęła na ograniczenie dostępu do leczenia w naszym szpitalu. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji deficytu łóżek pediatrycznych w Warszawie i na Mazowszu – podkreśla Małgorzata Stachurska-Turos, dyrektor Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

 

 

Liczba wyświetleń: 335

powrót