Aktualności

Podsumowania i plany druhów z Mokobód

2018.02.19 13:10 , aktualizacja: 2018.02.19 15:36

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Sprawozdanie z działań zarządu oraz plany na obecny rok były głównymi tematami walnego zebrania sprawozdawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokobodach. W spotkaniu uczestniczyli druhowie oraz wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Mokobodach działa od 1910 r., a w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje od 1998 r. Obecnie jednostkę tworzy 67 strażaków, z których 23 uczestniczy w akcjach bojowych. Druhowie na bieżąco poszerzają swoją wiedzę i umiejętności m.in. we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Udzielają się także społecznie. W ubiegłym roku brali udział w 40 akcjach bojowych, z czego 9 to gaszenie pożarów.

 

Na zakończenie posiedzenia odbyło się przekazanie motopompy pływającej, której zakup dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 6 tys. zł.

 

– Dziękuję Wam za niesienie bezinteresownej pomocy – czy to na drogach czy w czasie akcji gaśniczych. Cieszę się, że na Mazowszu są jednostki OSP, które mają ogromny potencjał i wykorzystują go na każdym kroku. Mam nadzieję, że ten skromny zakup będzie Wam dobrze służył – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

 

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z druhami i przekazanym sprzętem Jednostka otrzymała...
  • trwają obrady Zebranych powitała wójt...
  • stół prezydialny Jak co roku nadszedł czas...

Liczba wyświetleń: 229

powrót