Aktualności

Sadowieńskie Forum Kobiet

2018.04.26 13:35

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Kobiety trzymają kartki z literami układającymi się w słowo "Relaks" Uczestniczki Forum Kobiet w...
  • Obok przedstawicielka stoiska Elżbieta Lanc i Waldemar...
  • Wicemarszałek przemawia stojąc przy mównicy Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Trzy kobiety przygotowują koktajle Zdrowe koktajle dla...
  • W tle slajd z prezentacji Dietetyk z Mazowieckiego...
  • Ratownicy prezentują wykonanie resuscytacji krzążeniowo-oddechowej Pokaz pierwszej pomocy –...

Jak motywować się do działania, by czuć się dobrze? Skąd czerpać siłę po porażkach? Co zmienić w diecie, żeby zachować zdrowie? I jak w razie konieczności udzielić pierwszej pomocy najbliższym? Mieszkanki gminy spotkały się, by poznać odpowiedzi na te pytania.

 

Ze wsparciem łatwiej

W gościnnych progach gminy Sadowne uczestniczki kolejnej edycji forum uczyły się wyznaczania i realizacji celów. Dowiedziały się, jak radzić sobie ze stresem, otrzymały drogowskazy i podpowiedzi, w jaki sposób znaleźć czas na realizację swoich pasji. Wraz ze sztabem profesjonalnych ekspertów i praktyków sadowieński urząd gminy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie przygotował wykłady i warsztaty, metamorfozy, rozmowy z kobietami sukcesu i wiosenne zabiegi pielęgnacyjne skierowane do pań.

– Współczesne kobiety to nie tylko strażniczki ogniska domowego. Pracują zawodowo, osiągają sukcesy na różnych polach, są przedsiębiorcze. Potrzebują wsparcia w tych działaniach i chwili tylko dla siebie. Stąd pomysł na organizację forum kobiet – powiedział wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran.

Zdrowie jest najważniejsze

W panelu ekspertów wystąpiła Krystyna Trzaska z wykładem „Ile waży stres?”, a Justyna Zdzieborska – dietetyk z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach wygłosiła prelekcję  „Nie wystarczy jeść, trzeba się odżywiać – o potrzebach żywieniowych kobiet”. Ratownicy medyczni z SPZOZ MEDITRANS Ostrołęka – Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego poprowadzili pokaz i instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Rośnie poziom uczestnictwa kobiet w życiu publicznym. Coraz więcej pań decyduje się na założenie firm, coraz więcej działa w swoich obszarach skutecznie i ma z tego ogromną satysfakcję. Równocześnie dbają o rodzinę, o najbliższych, o rodziców, dzieci, wnuki. To wymaga empatii, życzliwości i serdeczności, a także… dobrego zdrowia. Nie zapominajcie o sobie, o swoich potrzebach, o badaniach i profilaktyce – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Kobieta spełniona, to kobieta szczęśliwa

– Potrzeba samorealizacji pozwala kobietom „wyjść z domu”, zmienić otoczenie, oderwać się od codziennych trosk i spełnić się. Widzę tu na sali mądre, silne, inspirujące kobiety. Zarówno wśród ekspertów, jak i uczestniczek forum. Nikt nie zrozumie potrzeb i pragnień kobiet tak dobrze, jak inna kobieta. Kobiety są z zasady sumienne i empatyczne. To, co nas wyróżnia, to chęć wzajemnego wsparcia i potrzeba współdziałania – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Uczestniczki forum skorzystały z indywidualnych konsultacji dietetycznych, pomiaru tkanki tłuszczowej, zabiegów kosmetycznych, porad makijażystki i fryzjera. Panie wzięły udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która zakończy się wystawą portretów mieszkanek gminy.

 

Liczba wyświetleń: 416

powrót