Aktualności

Nowe wyposażenie dla OSP w Przyworach Dużych

2018.04.30 12:00 , aktualizacja: 2018.05.15 15:49

Autor: Grzgorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Samochód przed remizą Nowy samochód jednostki z...
  • Publiczność zgromadzona przed remizą fot. Zbigniew Celiński W uroczystości...
  • W tle remiza strażacka Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Strażacy ze sztandarami Poczty sztandarowe...

Obchody Dnia Strażaka i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego zgromadziły w Przyworach Dużych (gm. Domanice, pow. siedlecki) druhów ochotników i ich najbliższych.

 

OSP Przywory Duże

Jednostka OSP w Przyworach Dużych powstała w 1924 r. W 2008 r. została włączona do KSRG. Obecnie liczy 30 czynnych członków: 20 druhów realizujących działania ratownicze i 10 druhen. Posiada też dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopców i dziewcząt. Strażacy z OSP Przywory Duże odbyli specjalistyczne szkolenia z zakresu: ratownictwa technicznego, dla dowódców, konserwatorów kierowców oraz kierowania ruchem, co ma swoje odzwierciedlenie w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych. Średnio w ciągu roku jednostka wyjeżdża do ponad 70 różnego rodzaju akcji ratowniczych. Na obszarze działania jednostki znajduje się kilka dużych kompleksów leśnych, obiekty i place składowe o dużym obciążeniu ogniowym – tartaki, składy słomy, stacje paliw i LPG, korytarz powietrzny cywilny i wojskowy (poligon w Jagodnem), obiekty w których występują duże skupiska osób: szkoły, przedszkola, domy pomocy społecznej czy fermy drobiu. Jednostka ma na wyposażeniu trzy samochody ratowniczo-gaśnicze.

 

Nowe auto

Jednostka otrzymała średni uterenowiony samochód ratowniczo-gaśniczy 4x4 GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo ze zbiornikiem 3,5 m3 wraz z wyposażeniem dodatkowym. Całkowity koszt nowego sprzętu wyniósł przeszło 800 tys. zł. Dofinansowanie z RPO WM 2014–2020 to ponad 320 tys. zł. Strażacy otrzymali również pilarkę spalinową.

 

– Cieszę się, że ochotnicy w Przyworach Dużych dysponują już nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym i że Samorząd Województwa Mazowieckiego mógł się przyczynić do zakupu tak potrzebnego sprzętu. Wierzę, że przekazany dziś do użytku pojazd zwiększy skuteczność działań jednostki, a także podniesie poziom bezpieczeństwa strażaków – ochotników podczas ryzykownych akcji – powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 459

powrót