Aktualności

Położnictwo i neonatologia na Bródnie w nowej odsłonie

2018.05.07 14:50 , aktualizacja: 2018.05.07 16:20

Autor: oprac.na podst.mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • sala porodowa z wyposażeniem Jedna z sal Oddziału...
  • marszałek Adam Struzik przekazuje p[racownikowi szpitala dyplom uznania Marszałek wręcza dyplom...
  • Oddział Neonatologii...
  • Oddział Neonatologii Noworodki na Oddziale...
  • korytarz szpitla na Bródnie, stoją uczestnicy otwarcia 2 oddziałów Otwarcie oddziałów...

Kameralne pokoje z łazienkami, nowe sale porodowe oraz nowoczesny sprzęt medyczny do opieki nad noworodkami i przyszłymi mamami – tak dziś wyglądają Oddziały Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Wszystko dzięki kompleksowej modernizacji. Koszt inwestycji to ponad 13,6 mln zł, z czego przeszło 12,8 mln zł to środki Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

– Cieszę się, że udało się zmodernizować i wyposażyć 2 ważne oddziały położnictwa i neonatologii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, które oferują jak najlepszą, a przede wszystkim kompleksową opiekę nad ciężarną i jej nowo narodzonym dzieckiem. Mam nadzieję, że przyszli rodzice z chęcią wybiorą Mazowiecki Szpital Bródnowski, jako miejsce przyjścia na świat ich pociech – podkreślił marszałek Adam Struzik. Wręczył także dyplomy uznania dla 15 pracowników placówki szczególnie zasłużonych w działania służące modernizacji oddziałów.

 

Przyjazne otoczenie wokół rodzącej kobiety stwarza najbardziej optymalne warunki do porodu. Właśnie takie udało się stworzyć w Szpitalu Bródnowskim. Wierzę, że docenią je przyszłe pacjentki, które zdecydują, by ich pociechy przyszły na świat w nowoczesnym, wyposażonym w najnowszy sprzęt medyczny miejscu – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Jakie prace?

Remont prowadzony był w całym budynku, w którym mieszczą się Oddziały Położnictwa i Neonatologii. Wymieniono również instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Ponadto, dzięki adaptacji czwartego piętra, uzyskano nowe pomieszczenia socjalno-biurowe.

 

Oddział położnictwa

Obecnie dysponuje salą do cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem i stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa. By zapewnić najwyższą jakość udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D.

Na dużą uwagę zasługuje też organizacja przestrzeni. Wieloosobowe sale chorych zastąpiły jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjentki i ich rodziny mogą liczyć na zachowanie większej intymności i prywatności.  Do ich dyspozycji oddano także w pełni wyposażony pokój z aneksem kuchennym.

 

Oddział neonatologii

Znajduje się w nowych przestrzeniach budynku. Efektem prac modernizacyjnych jest przede wszystkim powiększenie oddziału oraz wyposażenie go w: 4 stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, po 5 stanowisk opieki ciągłej oraz opieki pośredniej, a także 21 miejsc dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in. Tutaj znajduje się również pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania.

Aby zapewnić najwyższą jakość udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono w nowoczesny sprzęt tj. respirator z funkcją oscylacji, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy, nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem.

 

Liczba wyświetleń: 1013

powrót