Aktualności

Komfortowo i szybko do Kałuszyna

2018.05.15 11:30 , aktualizacja: 2018.05.16 11:01

Autor: Grzegorz Skolomowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Droga przebiega rzez pola i las. Nowa inwestycja, fot. UG...
  • Uczestnicy stojący wzdłuż krawędzi jezdni W otwarciu uczestniczyła...
  • Po lewej stronie stoi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Zdjęcie dzieli droga, prawej stronie stoją mieszkańcy Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Porównanie stanu jezdni przed i po pracach Skrzyżowanie drogi Kałuszyn...

Oddanie do użytku 2,5 kilometrowego odcinka nowo powstałej jezdni w Kałuszynie (powiat miński) zgromadziło wielu okolicznych mieszkańców, z którymi spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Nowa droga

W prace budowlane zaangażowali się mieszkańcy wsi Mroczki, wykorzystując posiadany sprzęt rolniczy. Część prac wykonali siłą własnych rąk.

 

Odpowiednie wyprofilowanie drogi i pobocza zapewni właściwe odprowadzenie wody. Odcinek o nawierzchni asfaltowej ma szerokość 4,5 m z poboczami o szerokości 0,5 m. Oddanie do użytku owej jezdni skróci  mieszkańcom wsi Mroczki i Falbogi czas dojazdu do Kałuszyna aż o połowę.

Inwestycje drogowe są widocznym efektem zainwestowanych środków. Cieszę się że jako samorząd województwa mogliśmy dofinansować zadanie, które rozwiązało problemy komunikacyjne i podniosło komfort życia mieszkańców. Ale dzisiejszą uroczystość zawdzięczamy przede wszystkim lokalnej społeczności. Swoim zaangażowaniem i ciężką pracą pokazaliście, że razem można osiągnąć dużo więcej – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Koszt inwestycji

Całkowita wartość inwestycji to koszta ponad 750 tys. zł. Dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wyniosło blisko 126 tys zł. Gmina Kałuszyn pozyskała środki dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania Ziemi Mińskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. 

Liczba wyświetleń: 267

powrót