Aktualności

Unikatowe pomysły z Mazowsza

2018.05.24 11:40 , aktualizacja: 2018.05.24 12:26

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • do wspólnej fotografii stanęli finaliści konkursu i przedstzwiciele samorządu województwa Finał konkursu Startuj z...
  • zgobywca pierwszego miejsca z nagrodą - symbolicznym czekiem Zdobywcą I miejsca (nagroda...
  • laureat drugiego miejsca firma Solace sp. z o.o. stoi; w ręku trzyma symboliczny czek Laureat II miejsca – firma...
  • trzech przedstawicieli firmy CODEPEAK.PL, która zajęła trzecie miejsce Trzecie miejsce (nagroda w...
  • na zdjęciu widać prowadzącego i wicemarszałka Wiesława Raboszuka z mikrofonem w ręku Zwycięzcom gratulował...

Jak zainspirować rozwój nowych firm i zachęcić ludzi do realizacji innowacyjnych pomysłów? Jednym ze sposobów jest organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego konkurs dla start-upów – „Startuj z Mazowsza”. Właśnie zakończyła się jego pierwsza edycja. Wśród docenionych przez kapitułę projektów znalazły się m.in. nowoczesna szczepionka redukująca skażenia środowiska, dom niskoenergetyczny czy innowacyjne rozwiązanie z obszaru księgowości.

 

– Od lat wspieramy rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności na Mazowszu. Wiemy, jak trudno jest wielu młodym przedsiębiorcom przebić się na rynku. Bo oprócz dobrego pomysłu ważne są też środki na sfinansowanie projektu, a to w wielu przypadkach jest bariera nie do pokonania. Stąd pomysł na konkurs dla start-upów. Udział w nim jest nie tylko szansą na promocję i otrzymanie wsparcia finansowego, ale też merytorycznego ze strony partnerów konkursu – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Kluczem był pomysł

Do konkursu mogły zgłaszać się młode firmy z terenu całego województwa. Takie, które działają na rynku nie mniej niż rok i nie więcej niż trzy lata oraz mogą się pochwalić innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami bądź usługami. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Finalnie spośród 19 zgłoszeń kapituła konkursu wytypowała czterech laureatów.

 

Zdobywcą I miejsca (nagroda w wysokości 20 tys. zł) została firma BACTrem sp. z o.o. za opatentowaną szczepionkę bioremediacyjną oraz produkty i usługi, które umożliwiają prowadzenie prac związanych z oczyszczaniem środowiska ze skażeń substancjami ropopochodnymi i metalami ciężkimi.

Laureatem II miejsca (nagroda w wys. 15 tys. zł) – firma Solace sp. z o.o. za stworzenie całorocznego domu, który generuje więcej energii niż zużywa (wszystkie jego elementy są złożone i spakowane w jednym kontenerze, w którym trafiają do nowego właściciela).

Trzecie miejsce (nagroda w wys. 10 tys. zł) przypadło w udziale firmie CODEPEAK.PL za platformę umożliwiającą użytkownikom integrowanie zakupów internetowych w różnych platformach e-Commerce. Rozwiązanie to pozwala na natychmiastową wysyłkę cyfrowego produktu lub klucza licencyjnego po dokonaniu płatności.

 

Kapituła postanowiła również przyznać jedno wyróżnienie. Otrzymała je firma Scanye Sp. z o.o. za rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które pozwalają zredukować czas pracy przy księgowaniu i opłacaniu faktur, archiwizacji dokumentów oraz innych powiązanych procesów.

 

Nagrody finansowe to nie wszystko

Zwycięskie start-upy mogą też liczyć na doradztwo (w tym bezpłatne konsultacje u partnerów konkursu), udostępnienie kontaktów do podjęcia współpracy, ale też pomoc we wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania oraz promocję. Laureaci będą również mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i w miejskim programie akceleracyjnym oraz skorzystać z konsultacji prawnych i księgowego doradztwa biznesowego.

 

Liczba wyświetleń: 781

powrót