Aktualności

Ponad 6,8 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionie siedleckim

2018.05.28 15:30 , aktualizacja: 2018.05.28 15:42

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wsparcie finansowe trafi do...

Wsparcie finansowe trafi do 66 gmin i powiatów. Wybudowanych lub zmodernizowanych będzie ponad 60,6 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza.

 

Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu siedleckiego.

 

– Dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych jest szczególnie ważny w regionie typowo rolniczym, takim jak Mazowsze. 65 proc. województwa zajmują użytki rolne. Właśnie dlatego każdego roku przeznaczamy środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To nie tylko ułatwia pracę rolnikom, ale również podnosi komfort życia na wsi – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 312 zadań. Na ich realizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 30,1 mln zł.

 

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć samorządy lokalne w realizacji tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycji, jakimi są budowy dróg. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak kosztowne są projekty poprawiające infrastrukturę drogową. Tegoroczne wsparcie z budżetu Mazowsza to ponad 30,1 mln zł – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 745

powrót