Aktualności

Blisko 6,2 mln zł na drogi dojazdowe w powiatach wokół Warszawy

2018.06.07 13:15 , aktualizacja: 2018.06.07 15:51

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • w rzędzie 4 stoją beneficjenci oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk Przedstawiciele gmin i...
  • siedzą wicemarszałek Wiesłąw Raboszuk oraz zastępca Dyrektora w Deapartamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszaró Wiejskich Kazimierz Porębski Wicemarszałek Wiesław...
  • w kilku rzędach siedzą uczestnicy spotkania Liczne grono beneficjentów...

Ponad 56 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych na terenie gmin i powiatów położonych wokół Warszawy. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza.

 

Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu blisko 6,2 mln zł na realizację 60 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 57 gmin i powiatów. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych.

 

– Mazowsze to wyjątkowo zróżnicowany region. Z jednej strony mocno zurbanizowana Warszawa i tereny miejskie, z drugiej obszary wiejskie z krajobrazem typowo rolniczym. Każdy z tych terenów wymaga innego typu wsparcia. Tym razem środkami z naszego budżetu chcemy wesprzeć rozwój terenów wiejskich. Dobry dojazd do pól czy gospodarstw rolnych to lepsze warunki pracy dla rolników – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 311 zadań. Na ich realizację zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 30 mln zł.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 18 kB, Liczba pobrań: 295

Liczba wyświetleń: 585

powrót