Aktualności

OSP Łączany i gmina Wierzbica (powiat radomski) obchodzili lokalne święto

2018.06.11 14:20 , aktualizacja: 2018.06.14 10:45

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak składa druhom gratulacje Strażacy-ochotnicy na co...
  • marszałek Adam Struzik wręcza jednemu z druhów medal pamiątkowy Marszałek Adam Struzik,...
  • stoi trzech strażąków ze sztandarem jednostki w ręku Współcześni druhowie są...
  • w rzędzie stoją strażacy OSP Łączany, trzymają w ręku dyplomy Strażacka brać wyróżniona...
  • Dyplomy uznania trafiły do...
  • 2 aparaty powietrzne butlowe ze sprężonym powietrzem Jednostka w Łączanach...
  • dawny wóz strazącki Taki sprzęt, choć kiedyś...

W gminie Wierzbica (powiat radomski) społeczność lokalna, w miniony weekend, miała dwa powody do świętowania – Ochotnicza Straż Pożarna w Łączanach obchodziła jubileusz 90-lecia, zaś w samej Wierzbicy oddano do użytku zmodernizowany Plac Jana Pawła II.

 

Z jubilatami, przedstawicielami samorządu gminnego oraz społecznością lokalną spotkali się wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak, marszałek Adam Struzik oraz radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek.

 

Bycie strażakiem to wyzwanie

Przezwyciężając własne słabości i strach, często ocierając się o śmierć, strażacy ochotnicy podejmują wiele ryzykownych i trudnych zadań, ratując zdrowie, mienie i życie ludzkie. Współcześni druhowie są spadkobiercami wartości, które przez lata, nawet mimo niesprzyjających czasów, pozwalały pielęgnować tożsamość małych ojczyzn i umacniać poczucie jedności ich mieszkańców. Ich bohaterska postawa, poświęcenie oraz skuteczne działania spotykają się zawsze z wielkim szacunkiem i uznaniem.

 

Nagrody i wyróżnienia

Marszałek Adam Struzik, doceniając wybitne zasługi oraz długoletnią i chlubną działalność na rzecz województwa mazowieckiego, uhonorował Ochotniczą Straż Pożarną w Łączanach oraz 3 szczególnie zasłużonych druhów, dla których słowa przysięgi strażackiej, mówiące o poświęceniu, odpowiedzialności i mężnej postawie, stały się treścią i sensem życia – Józefa Rabana, Janusza Rolę oraz Stanisława Adama Ziętka Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia”. Dyplomy uznania trafiły do pięciu strażaków (Edwarda Roli, Henryka Roli, Marka Piskorza, Jacka Makowskiego oraz Rafała Romanowskiego) aktywnie uczestniczących zarówno w funkcjonowaniu jednostki, jaki i w życiu społeczności lokalnej.

 

– Dziękuję wszystkim druhom za trud, zaangażowanie i sprawnie przeprowadzone interwencje. Ma nadzieję, że dotychczasowe doświadczenie oraz liczne zasługi, staną się mobilizacją do dalszej efektywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Strażacy otrzymali także 2 aparaty powietrzne butlowe ze sprężonym powietrzem i maską oraz specjalistyczne umundurowanie, w tym buty gumowe i rękawice strażackie.

 

Praca doceniona

Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” marszałek Adam Struzik wyróżnił także wójta Wierzbicy Zdzisława Duliasa za szczególny wkład w rozwój gminy oraz województwa mazowieckiego. Gospodarz Mazowsza, doceniając dotychczasową pracę włodarza Wierzbicy, podkreślił, że bycie blisko ludzi, wsłuchiwanie się w ich sugestie i zaangażowanie samorządowców w współtworzenie najbliższego otoczenia przynosi wymierne efekty, w tym także uznanie i szacunek społeczności Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 398

powrót