Aktualności

Nagrodzeni za „Lekcje o Mazowszu”

2018.06.18 15:40 , aktualizacja: 2018.06.19 14:49

Autor: Opr. Dorota Mądral, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Twórcy najciekawszych scenariuszy otrzymali nagrody finansowe Tematem drugiej edycji...
  • Uczestniczka konkursu odbiera nagrodę Elżbieta Lanc, członek...
  • Uczestnicy konkursu pozują do zdjęcia Na tegoroczny konkurs...

Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa oraz Jarosław Zaroń, dyrektor Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wręczyli nagrody i wyróżnienia zwycięzcom II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”.

 

- Ideą konkursu „Lekcje o Mazowszu” jest nie tylko promowanie Mazowsza, ale także propagowanie wiedzy o regionie oraz inspirowanie uczniów do podjęcia samodzielnych poszukiwań informacji o regionie, w którym żyją i nowych miejscach na mapie ich wycieczek. Nauczyciel to ktoś, kto pracuje z zamiłowania, z pasją. Niezwykłe pomysły, wszystkie scenariusze, które nadesłaliście Państwo na konkurs są dowodem na to, że ten zawód jest Państwa życiowym przeznaczeniem – powiedziała Elżbieta Lanc.

 

Dla Niepodległej

 

Temat drugiej edycji konkursu brzmiał: „Rok dla Niepodległej”. Wybór tematyki nie był przypadkowy, ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować oryginalne scenariusze zajęć z zakresu edukacji regionalnej, związanej z Mazowszem jego historią i kulturą, przedstawiające kompleksowo region w ujęciu geograficznym, historycznym, urbanistyczno-architektonicznym, jak i ekonomicznym czy ekologicznym. W tym roku nadesłano 66 prac, z czego 2 zostały odrzucone na etapie oceny formalnej. Twórcy najciekawszych otrzymali nagrody finansowe. Konkurs adresowany jest głównie do nauczycieli, ale również do osób zajmujących się edukacją i oświatą.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 816

powrót