Aktualności

Pogodne lato w Gorzewie

2018.07.20 14:40 , aktualizacja: 2018.07.25 16:12

Autor: oprac. na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • dzieci siedzą w okręgu W tym roku na obozy...
  • wejcie do stanicy harcerskiej Pogodne lato to...
  • marszałek przyglląda się mustrze Obozowiczów odwiedził m.in....
  • wszyscy uczestnicy obozu Już blisko 24 tys....
  • kosz ze słodyczami w tle obozowicze Marszałek jak zawsze...

Już blisko 24 tys. dzieci i młodzieży z Mazowsza wzięło udział w programie „Pogodne Lato”. W tym roku do tego grona dołączą kolejne 3 tys. uczestników. Na ich wypoczynek samorząd województwa przeznaczy 1,5 mln zł.

 

Przyjazna przystań w harcerskiej stanicy

Młodzi ludzie w Gorzewie (pow. gostyniński) odpoczywają na trzech turnusach. Biorą udział w zajęciach w ramach programów realizowanych przez samorząd Mazowsza, m.in. „Bezpieczna droga”, „Już pływam” czy „Moja pierwsza karta rowerowa”. Marszałek Adam Struzik zawsze chętnie przyjeżdża, by spotkać się z wypoczywającymi dziećmi. Ich radość, spontaniczność, zapał i zaangażowanie podczas zajęć i warsztatów najlepiej świadczą o powodzeniu akcji. Podczas spotkania z tegorocznymi obozowiczami gospodarz Mazowsza wręczył dzieciom i młodzieży zestawy rowerowe zawierające m.in. kask i lampkę, a także elementy odblaskowe. Nie zabrakło też słodyczy.

 

Zabawa i nauka

„Pogodne lato” to nie tylko możliwość spędzenia dwóch tygodni wakacji poza miejscem zamieszkania i codziennym środowiskiem np. nad morzem czy jeziorem, ale też szansa wzięcia udziału w zajęciach o charakterze terapeutycznym. Są one często potrzebne młodzieży żyjącej pod presją otoczenia i dorastającej w środowisku, w którym występuje duże ryzyko występowania uzależnień. Dzięki stałej opiece psychologów i terapeutów dzieci mogą liczyć na wsparcie nie tylko w trakcie zajęć, ale też poza nimi.

 

– Program „Pogodne Lato” jest odpowiedzią na potrzeby dzieci, które bardzo często muszą sobie radzić z problemami dorosłych. Pokazuje, jak chętnie czerpią z prawidłowych wzorców zachowań, jaki drzemie w nich potencjał, ile z siebie dają, jeśli są motywowane do pracy i nagradzane – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

W trakcie wszystkich turnusów realizowany będzie program profilaktyczno-terapeutyczny promujący zdrowy styl życia i poruszający problematykę uzależnień. Zajęcia organizowane są w taki sposób, aby młodzi ludzie poprzez zabawę zdobywali wiedzę i umiejętności na temat zapobiegania chorobom społecznym i cywilizacyjnym. Dowiedzą się, jak radzić sobie w swoim środowisku społecznym, wyrażać własne emocje i asertywnie reagować, a także jak być wytrwałym w pokonywaniu trudności.

 

Dzieci i młodzież biorące udział w wakacyjnym programie nauczą się aktywnych i ciekawych form spędzania czasu wolnego, nie tylko podczas wakacji, ale też w ciągu roku szkolnego.

 

Tegoroczna edycja „Pogodnego Lata” trwa od 15 maja do 31 grudnia br.  Dzieci w wieku 8–15 lat będą wypoczywać w siedmiu stanicach i bazach obozowych Hufca ZHP, m.in. w Gorzewie, Słupi, Lubiatowie, Kątach Rybackich, Białogórze oraz Sztutowie.

 

 

Liczba wyświetleń: 822

powrót