Aktualności

35-lecie ROD „Goździk” w Płocku

2018.09.03 11:30 , aktualizacja: 2018.09.03 13:50

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek na scenie wręcza dyplomy uznania Uroczystość była okazją do...
  • Członkowie zespołu folklorystycznego na scenie Rodzinne ogrody działkowe...
  • Kamień upamiętniający dwa jubileusze Kamień upamiętniający dwa...

Gwarantuje płocczanom prowadzenie zdrowego, proekologicznego stylu życia i skutecznie integruje społeczność lokalną. Do Rodzinnego Ogródka Działkowego (ROD) „Goździk” przychodzą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek czy sprawowane stanowisko. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział marszałek Adam Struzik i dyrektor płockiej delegatury UMWM Tomasz Kominek.

 

Rodzinnie i ekologicznie

Takie wartości już 35 lat promuje ROD „Goździk”. Jest enklawą zieleni, dzięki czemu zaspokaja wypoczynkowe i rekreacyjne potrzeby mieszkańców Płocka. Zapewnia warunki do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia, a także kształtuje potrzebę dbania o środowisko naturalne.

 

Działania edukacyjne

Co ważne, rodzinne ogrody działkowe skupiają wszystkie grupy społeczne. Mieszkańcy przychodzą tu, by odpocząć, jak również spędzić aktywnie czas, uprawiając własne owoce czy warzywa. ROD „Goździk” podkreśla, że jest ogrodem wielopokoleniowym i przekazuje wartości rodzinne. Prowadzi ścieżki edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Działkowcy są mocno zaangażowani w promocję ochrony przyrody.

 

Jubileusz stał się okazją do uhonorowania ROD „Goździk” Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Marszałek Adam Struzik wręczył też to odznaczenie Marcinowi Wernerowi, prezesowi stowarzyszenia, za zaangażowanie w lokalne ogrodnictwo i promocję ruchu ogrodowego na Mazowszu.

– Ogród działkowy ,,Goździk” ma ciekawą historię i duże zasługi na rzecz społeczności lokalnej Płocka – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Z satysfakcją zauważam, że Państwa zaangażowanie jest pożyteczną i cieszącą się społecznym poparciem formą spędzania czasu. Osobom starszym towarzyszą często wnuki, co bardzo dobrze służy ich aktywności na świeżym powietrzu oraz kontaktom między pokoleniami. Uprawianie własnego ogródka, nazywanego popularnie działką, to także swoisty rodzaj patriotyzmu lokalnego – dodał marszałek.

Z okazji 35. rocznicy powstania ROD „Goździk”, która przypada w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odsłonięto pomnik upamiętniający te dwa jubileusze.

Liczba wyświetleń: 338

powrót