Aktualności

Piknik rodzinny z sercem w Płocku i Warszawie

2018.09.14 11:40 , aktualizacja: 2018.09.14 11:43

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

plakat zawieta miejsca i daty pikników; Na pikniki zapraszamy – 8 września do Ostrołęki, 15 września do Płocka, 16 września do Warszawy, 22 września do Siedlec i 28 września do Ciechanowa Na pikniki zapraszamy – 8...

Przyczyną niemal co drugiego zgonu na Mazowszu są choroby serca. Jak temu zaradzić? Trzeba się regularnie badać. Okazją, by skorzystać z pomocy lekarza, będą organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „Pikniki rodzinne z sercem”. Już 15 września zapraszamy do Płocka (przy Orlen Arenie), a 16 września do Warszawy (Park Szczęśliwicki).

 

Dlaczego warto wybrać się na jeden z rodzinnych pikników? Chociażby po to, aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

 

– Na edukację nigdy nie jest za późno. Podczas pikników chcemy pokazać Mazowszanom, jak zdrowo żyć i o siebie zadbać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. To szansa, aby spotkać się i porozmawiać z bardzo dobrymi specjalistami. Serdecznie zapraszam do udziału w piknikach całe rodziny – zachęca członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Co pokazują statystyki?

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że na choroby serca choruje w Polsce około 600–700 tys. osób. Do najczęstszych należą choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał. Na szczęście, dzięki regularnym badaniom i zdrowemu trybowi życia, można ich uniknąć. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu i przemęczenia.

 

Bezpłatne badania serca

Piknik w Płocku rozpoczyna się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 19.00, w Warszawie zapraszamy od 10.00 do 15.00. Podczas pikników mieszkańcy Mazowsza będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali. Dowiedzą się również, jaki wpływ na nasze serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego emisję. Będzie można też wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez ratowników i uczniów szkół promocji zdrowia, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów. W mobilnych pracowniach będzie można wykonać specjalistyczne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy i przesiewowe badania słuchu.

 

– Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Nie mamy czasu na to, aby zadbać o siebie. A podstawą naszego życia jest zdrowie. Nie możemy o nim zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach. Zachęcam mieszkańców Mazowsza do udziału w „Pikniku Rodzinnym z sercem” –  zachęca marszałek Adam Struzik.

 

Światowy Dzień Serca

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, które obchodzone jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.

 

Na kolejne pikniki zapraszamy – 22 września do Siedlec, 23 września do Radomia i 28 września do Ciechanowa.

Liczba wyświetleń: 650

powrót