Aktualności

Konkurs ,,Bezpieczeństwo drogowe na grafice komputerowej”

2018.09.11 11:50

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

znak drogowy - żółty trójkąt z narysowaną piłką do gry i bawiącymi się dziećmi, w tle osiedle miejskie, widać jabłka na jabłonce pixabay.com

Jak zachęcić młodzież do poznawania zasad bezpieczeństwa poruszania się po drodze? Połączyć ten temat z czymś, co ich interesuje. Na taki pomysł wpadł samorząd województwa – stworzył konkurs na grafikę komputerową o bezpieczeństwie drogowym.

 

Dbanie o bezpieczeństwo młodych osób jest jednym z głównych priorytetów samorządu Mazowsza. Ideą konkursu jest m.in. zwiększenie wiedzy o przepisach drogowych, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze.

– Chcemy, aby młodzież przez zabawę uczyła się i zwiększała swoją wiedzę o zagrożeniach i bezpieczeństwie na drodze. Jeżeli dzięki naszej akcji uda się zapobiec chociaż jednemu wypadkowi – będzie to nasz sukces – mówi Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

 

Kto może startować?

Konkurs adresowany jest do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjum z terenu województwa mazowieckiego. Tym razem młodzież będzie mogła wykazać się zdolnościami graficznymi przygotowując projekt graficzny – plakat ściśle związany z tematyką bezpieczeństwa na drodze. Prace konkursowe należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 do 15 października 2018 r. Szczegółowe informacje

 

Nagrodą główną dla młodych zwycięzców oraz ich opiekunów są bilety na 56. Rajd Barbórki. Ponadto każdy laureat i opiekun projektu otrzyma zestaw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Liczba wyświetleń: 416

powrót