Aktualności

Jubileusz Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

2018.09.28 14:35 , aktualizacja: 2018.10.01 10:38

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • marszałek Adam Struzik gratuluje dyrektorowi płockiej szkoły Dyplom Uznania na ręce...
  • marszałek Adam Struzik stoi przed pamiatkową tablicą w Parku Niepodległości Otwarcie Parku...
  • Nauczyciele i pracownicy szkoly stoją w rzędzie z dyplomami uznania w dłoniach Dyplomy Uznania dla...
  • napis 95 lat Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku Szkoła, od blisko wieku,...

Dyplomem Uznania marszałek Adam Struzik uhonorował Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku z okazji jubileuszu 95-lecia placówki, dziękując za wieloletnią pracę na rzecz wychowania i kształcenia młodzieży. 

 

Ten zacny jubileusz to szczególny moment dla całej społeczności placówki oraz okazja do przypomnienia długiej tradycji i bogatej historii szkoły, zaprezentowania jej licznych osiągnięć i sukcesów. Jubileuszowe obchody są też szansą na spotkanie po latach dla absolwentów i nauczycieli, na odnowienie starych przyjaźni, powrót choć na chwilę znów do dawnych czasów.

 

Wiele lat, wiele zmian

Szkoła, od blisko wieku, przechodząc liczne zmiany organizacyjne, kształci i wychowuje kolejne pokolenia młodych ludzi. Placówka daje możliwość zdobycia szerokiej wiedzy w obszarze działalności okołorolniczej, zapewniając każdemu uczniowi i słuchaczowi gruntowne wykształcenie i przygotowanie zawodowe na wysokim poziomie. Kładzie nacisk nie tylko na odpowiedni poziom nauczania, lecz także na przygotowanie uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym, wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym, w poszanowaniu historii i dziedzictwa naszego narodu oraz kultywowaniu tradycji. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz zaangażowaniu nauczycieli – obecnych, jak i ich poprzedników – kolejne pokolenia uczniów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zgłębiają tajniki wiedzy, rozwijają swoje zainteresowania oraz przygotowują się do dorosłego życia.

 

Wspomnień czas

Wystawa okolicznościowa, bogaty program artystyczny zatytułowany „By czas śladów nie zatarł…” oraz otwarcie Parku Niepodległości były częścią obchodzonego jubileuszu placówki, w którym udział wzięło wielu wyjątkowych gości. Wśród nich m.in. przedstawiciele samorządu, oświaty, byli i obecni nauczyciele, pracownicy, absolwenci i sympatycy szkoły. Dyplomy Uznania dla placówki oraz 22 zasłużonych wieloletnich nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi wręczył marszałek Adam Struzik.

 

– Gratuluję pięknego jubileuszu 95-lecia placówki i odniesionych na przestrzeni tych lat sukcesów. Życzę, aby kolejne lata funkcjonowania zespołu szkół były udane i inspirujące oraz żeby przyniosły wiele ciekawych doświadczeń i nowych wyzwań. Uczniom życzę zdobycia wiedzy i umiejętności, które pozwolą sprostać silnej konkurencji zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 317

powrót