Aktualności

Sprzęt dla strażaków z Pruszyna

2018.10.01 14:30 , aktualizacja: 2018.10.02 15:00

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska przekazuje aparaty ochrony dróg oddechowych ochotnikom z Pruszyna Ochotnikom z Pruszyna dwa...
Na boisku wielofunkcyjnym uczennice przygotowują się do meczu Zawodniczki rozgrzewają się...

Samorząd Województwa Mazowieckiego regularnie wspiera jednostki OSP przekazując m.in. specjalistyczny sprzęt. Ochotnikom z Pruszyna (pow. siedlecki) dwa aparaty ochrony dróg oddechowych wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. 

 

– Przekazany sprzęt ułatwi ochotnikom prowadzenie akcji bojowych i poprawi bezpieczeństwo druhów – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Dla dobra społeczeństwa

Ochotnicza Straż Pożarna w Pruszynie działa od 1916 r. Obecnie jednostkę tworzy 55 strażaków-ochotników, w tym 46 czynnych oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druhowie na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kursach organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. W ubiegłym roku strażacy uczestniczyli w 70 akcjach bojowych. Oprócz działań związanych z ratownictwem druhowie angażują się m.in. w życie miejscowej szkoły. Pomagają przy drobnych remontach i pracach porządkowych. Organizują również pogadanki i szkolenia z obszaru udzielania pierwszej pomocy.

 

Rodzinne spotkania

Jednostka zawsze z pełną mobilizacją i gotowością rusza na ratunek, ale też czynnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Podczas VII Pikniku Rodzinnego ochotnicy rozegrali mecz z rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Pruszynie na nowo otwartym wielofunkcyjnym boisku. Organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Najmłodsi mogli uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach. Zdrowy tryb życia promowały liczne konkurencje sportowe, za które zwycięskie rodziny otrzymały atrakcyjne nagrody. Na scenie swoje talenty wokalne i taneczne prezentowali uczniowie. We współpracy z policją odbyło się znakowanie rowerów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników pikniku czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Pruszyna.

Liczba wyświetleń: 232

powrót