Aktualności

Ponad 262 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla subregionu siedleckiego

2018.10.04 12:35 , aktualizacja: 2018.10.04 13:01

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

w rzędzie stoją przedstawiciele zarządu województwa i beheficjenci umów Wsparcie z budżetu Mazowsza...

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu siedleckiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza jednostki zakupią m.in. motopompy, zestawy narzędzi hydraulicznych i ratownictwa technicznego.

 

Umowy na realizację projektów podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

 

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa 75 tys. strażaków. Druhowie są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z obszaru ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza.

 

 

– To już kolejne środki z budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli na doposażenie jednostek w nowoczesne narzędzia, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

– Tym razem dzięki naszemu wsparciu mazowieckie OSP zakupią sprzęt ratowniczy, specjalistyczne narzędzia i umundurowanie. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 20 lat na doposażenie strażaków ochotników przeznaczyliśmy ponad 75 mln zł – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 77 kB, Liczba pobrań: 270

Liczba wyświetleń: 427

powrót