Aktualności

Spotkania ze studentami w Płocku

2018.10.08 12:30 , aktualizacja: 2019.03.01 08:41

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Przy mównicy stoi marszałek. Za nim siedza profesrowie w togach Marszałek Adam Struzik...
  • Przy mównicy stoją:i rektor Politechniki Warszawskiej – prof. Jan Szmidt oraz prorektor płockiej filii prof. Janusz Zieliński Gości powitali rektor...
  • Marszałek Adam Struzik przemawia na inaugruacji roku akademickiego Marszałek Adam Struzik...
  • Marszałek wygłasza przemówienie z mównicy Płocka Szkoła Wyższa im. P....

Ruszył rok akademicki. Podczas inauguracji ze studentami z płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica spotkał się marszałek Adam Struzik.

 

Inauguracja w płockiej filii Politechniki Warszawskiej

Najstarsza i jednocześnie najbardziej ceniona przez pracodawców. Płocka filia Politechniki Warszawskiej jest częścią stołecznej uczelni. Filię w Płocku tworzą dwie jednostki o uznanej w środowisku akademickim pozycji i renomie: Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Studenci mogą się uczyć na kierunkach: budownictwo, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, technologia chemiczna, ekonomia. Filia PW w Płocku rok temu obchodziła swoje 50-lecie. Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz instytucjami polskimi i zagranicznymi, a także z jednostkami samorządowymi i podmiotami gospodarczymi.

 

– Prestiż naszego szkolnictwa wyższego na świecie umacnia się, tak samo jak zwiększa się znaczenie polskich badań na arenie międzynarodowej. W polskich ośrodkach akademickich, przy wykorzystywaniu innowacyjnych technologii i najnowszych metod badawczych, studenci mają zapewnioną naukę w warunkach dostosowanych do zmieniających się wymagań. Życzę Wam przede wszystkim osiągnięć w nauce, a także radości ze zdobywania specjalistycznej wiedzy. Powodzenia! – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Spotkania ze studentami Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych i największych niepaństwowych uczelni w kraju. Kształci na takich kierunkach jak: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne i zarządzanie. Ma dwie filie: w Iławie i Wyszkowie. Z uczelnią współpracuje ponad 450 nauczycieli akademickich oraz instytucje z całego świata m.in. z Rosji, Litwy, Holandii, Grecji, Hiszpanii a także ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki unijnym środkom kadra i studenci wyjeżdżają na stypendia i staże zagraniczne w ramach programów Socrates – Erasmus i Leonardo da Vinci.

Liczba wyświetleń: 208

powrót