Aktualności

Ponad 103 tys. zł na sprzęt specjalistyczny dla subregionu ostrołęckiego

2018.10.08 15:30 , aktualizacja: 2018.10.09 15:06
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Przemawia zza stołu Umowy podpisała m.in....
Zdjęcie zbiorowe Przedstawiciele lokalnych...

Umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP z subregionu ostrołęckiego podpisały wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbietę Lanc i przedstawiciele lokalnych samorządów. W spotkaniu uczestniczył również radni Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak.

 

Efekty wsparcia

Na Mazowszu jest blisko 2 tys. jednostek OSP, w których aktywnie działa 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa.

 

– To już kolejne środki z budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one nieść pomoc potrzebującym muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli na doposażenie jednostek OSP  w specjalistyczny sprzęt, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

– Dofinansowanie przeznaczone jest na wyposażenie jednostek OSP w sprzęt specjalistyczny do wzmocnienia potencjału i gotowości służb ratowniczych. Aby sprawnie podejmować działania ratownicze straż musi mieć dobry sprzęt, wyposażenie i narzędzia. Mamy nadzieje, że dzięki przyznanym środkom będziemy mogli czuć się bezpiecznie – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Niezbędny sprzęt

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup m.in. motopompy, łodzi aluminiowej czy zestawów ratownictwa technicznego, a także innego sprzętu specjalistycznego. Wsparcie trafi do 7 jednostek OSP z subregionu ostrołęckiego. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczone zostało 103 tys. zł To kolejne umowy, które podpisano na w tej sprawie.

Liczba wyświetleń: 241

powrót