Aktualności

Najlepsi maturzyści z czekami

2018.10.16 15:20 , aktualizacja: 2018.10.18 12:46

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Grupa maturzystów z czekami pozuje do wspólnego zdjęcia Laureaci i finaliści...
  • Marszałek Adam Struzik gratuluje jednemu z maturzystów. Członek zarządu Elżbieta Lanc wręcza pamiątkowy czek Maturzyści otrzymali czeki...
  • Marszałek Adam Struzik przemawia do maturzystów Spotkanie było okazją do...

Tegoroczni maturzyści z Mazowsza – laureaci i finaliści projektu „Matura na 100 procent” otrzymali czeki o wartości 2 tys. zł z rąk marszałka Adama Struzika, członka zarządu Elżbiety Lanc oraz dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mirosława Krusiewicza. W uroczystości wziął też udział prezes Fundacji Zawsze Warto, Marek Wasiak, organizującej akcję.

 

Podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego, marszałek Adam Struzik spotkał się z laureatami i finalistami projektu „Matura na 100 procent”. W 2018 r. egzamin maturalny zdawało ponad 247 tys. uczniów. „Maturę na 100 procent” zdało 45 maturzystów, spośród których komisja wybrała 25 laureatów. Sześcioro najlepszych maturzystów pochodzi z Mazowsza. W sumie uhonorowanych zostało 11 osób.

– Mamy zdolną i ambitną młodzież. Świadczą o tym wyniki egzaminu maturalnego. Gratuluję tak wysokich not i życzę sukcesów w dalszej edukacji – mówi marszałek Adam Struzik.

 

100–procentowi maturzyści

Laureaci z Mazowsza to uczniowie: XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Jose Marti w Warszawie, XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, LXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie i Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego w Płocku. Z kolei finaliści to maturzyści z: XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, Liceum Ogólnokształcącego z oddz. Dwujęzycznymi nr II im. Stefana Batorego w Warszawie oraz Liceum Ogólnokształcącego z oddz. Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.

 

Liczba wyświetleń: 462

powrót