Aktualności

Strażacka wigilia w OSP Pustelnik

2018.12.10 15:20 , aktualizacja: 2019.02.28 10:22

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Przy wozie strażackim stoją zaproszeni goście i trzymują opłatek Po wspólnej modlitwie...
  • w strażackim garażu uczestnicy dzielą się opłatkiem Przy łamaniu się opłatkiem...
  • Uczestnicy siedzą za świątecznie udekorowanymi stołami Druhowie zadbali również o...

Zgodnie z tradycją strażacy ochotnicy z Pustelnika (powiat miński) spotkali się na wigilii. Do wspólnego spędzenia czasu zaproszono także rodziny druhów oraz mieszkańców tej miejscowości.

 

Po wspólnej modlitwie, prawie 140 mieszkańców i zaproszonych gości łamało się opłatkiem, składając sobie życzenia. Integracji sprzyjało nie tylko spotkanie, ale też przygotowania do niego. W gotowanie tradycyjnych potraw zaangażowali się seniorzy z miejscowego koła, a nad efektem końcowym czuwał druh Andrzej Siporski. Druhowie pamiętali także o potrzebujących. Druhny: Paulina Główka i Justyna Sioch, a także druhowie: Sławomir Borucki i Józef Siwak udali się do jednej rodzin i przekazali świąteczną paczkę przygotowaną przez strażaków. Dla najmłodszych przygotowano symboliczne prezenty.

Świąteczne życzenia wszystkim obecnym złożyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. 

– W tym szczególnym czasie życzę Państwu radości i szczęścia, wielu wspaniałych chwil w gronie najbliższych, a druhom sił do dalszej pracy i tylu powrotów co wyjazdów – zwróciła się do gości członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 544

powrót