Aktualności

Strażacy OSP Jabłonna Lacka coraz lepiej wyposażeni

2019.01.07 11:15 , aktualizacja: 2019.02.12 09:19

Autor: Agnieszka Plaskota (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Pamiątkowe zdjęcie strażaków z członek zarządu Janiną Ewą Orzełowską. Strażacy stoją wokół przekazanego im sprzętu W imieniu samorządu sprzęt...
Specjalistyczny sprzęt przekazany strażakom. Dzięki dotacji samorządu...

Druhowie z OSP w Jabłonnie Lackiej (pow. sokołowski) otrzymali wsparcie na zakup sprzętu specjalistycznego. Zdobyli też dotację na remont dachu strażnicy z programu samorządu Mazowsza wspierającego remonty mazowieckich strażnic OSP 2018. Ze strażakami spotkała się członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Nagłe i trudne do przewidzenia zdarzenia – pożary, wypadki drogowe, katastrofy ekologiczne, podtopienia gospodarstw – pokazują, jak istotne jest dysponowanie sprzętem specjalistycznym, który pozwoli skutecznie ratować życie i mienie ludzi oraz chroni nasze środowisko przed skażeniem.

 

Lepsze wyposażenie straży

Druhowie z OSP w Jabłonnie Lackiej z budżetu Mazowsza w 2018 zyskali ponad 43 tys. zł. Otrzymali wsparcie na zakup sprzętu specjalistycznego: kamery termowizyjnej, silnika zaburtowego oraz uniwersalnego narzędzia hydraulicznego, czyli wyważacza do drzwi z pompą i wężem w walizce. Ponadto zdobyli również dotację na remont dachu strażnicy w kwocie ponad 23 tys. zł. z programu samorządu Mazowsza wspierającego remonty mazowieckich strażnic OSP2018.

– Wyposażanie jednostek ochotniczych straży pożarnych w specjalistyczny sprzęt jest niezmiernie ważne. Zyskają na tym mieszkańcy całego powiatu. To, że pomoc niesiona przez strażaków jest skuteczna zależy nie tylko od ich wiedzy i umiejętności, ale też od jakości sprzętu, który zdecydowanie usprawnia akcje ratownicze. Gratuluję druhom zyskanych funduszy na rozwój straży – mówiła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Bieżąca działalność

OSP Jabłonna Lacka jest jednostką o ponad 100-letniej tradycji. Należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczy oraz do Powiatowego Plutonu Ratowniczego Pożar-Las. Obecnie straż zrzesza 38 druhów. Ostatnio strażacy ochotnicy uczestniczyli m.in. w gaszeniu największego pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej oraz w akcji przeciwpowodziowej na rzece Wiśle.

Liczba wyświetleń: 400

powrót