Aktualności

Walentynkowy zawrót głowy na kiermaszu w urzędzie

2019.02.07 14:45 , aktualizacja: 2019.02.07 15:04

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • kubki i upominki zdobione sercami Najbardziej popularny był...
  • Stoisko, na pierwszym planie kubki Na kiermaszu można było...
  • Świece i stroiki z motywami walentynkowymi Podopieczni Caritas...
  • Upominki na czerwonymi obrusie Królował kolor czerwony,...
  • Na stole poduszki w kształcie kotów Można było kupić także...
  • Widok na stoisko w holu urzędu UMWM ponownie gościł...

Już wkrótce walentynki. Odwiedzający dziś siedzibę urzędu marszałkowskiego przy ul. Skoczylasa 4 w Warszawie mieli okazję kupić niezwykłe upominki dla swoich wybranków. Prace przygotowali podopieczni Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Zabierz serce do domu…

Kiermasze prac artystycznych wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w urzędzie marszałkowskim to już tradycja. Od lat odwiedzający siedzibę marszałka województwa przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą mogli kupić pisanki, palemki, bombki, stroiki, wianki, zajączki, świąteczne kartki. W tym roku po raz pierwszy podobna okazja pojawiła się przed walentynkami. Młodzież biorąca udział w WTZ przygotowała ręcznie malowane kubki, poduszki, walentynkowe kartki, dekoracje do domu i wiele różnych upominków. Królowały – zgodnie z tradycją – serca i kolor czerwony, ale każdy bez trudu mógł znaleźć cos dla siebie.

 

…pokaż serce innym

Ale kiermasz w UMWM to nie tylko zakupy, to także okazja do pomocy. Dochód z niego będzie przeznaczony na integrację społeczną oraz rehabilitację uczestników WTZ. A duże zainteresowanie jarmarkiem to dla niepełnosprawnej młodzieży mobilizacja do dalszej pracy twórczej i rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

Liczba wyświetleń: 552

powrót