Aktualności

Jubileuszowo w Jabłonnie Lackiej

2019.03.13 13:15 , aktualizacja: 2019.03.13 13:40

Autor: opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Zespół Ludowy „Jabłoniacy”...
  • Życzenia i serdeczne...
  • Wiesław Michalczuk, wójt...
  • Uczestnicy, w tym goście,...

W gminie Jabłonna Lacka (pow. sokołowski) w tym roku świętowano Dzień Kobiet wraz z obchodami 5-lecia powstania Zespołu Ludowego „Jabłoniacy”. W uroczystościach wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Pierwsza część spotkania upłynęła w atmosferze swoistej uczty muzycznej, z udziałem członków Stowarzyszenia ''Jar Senior'' z Jarnic oraz Zespołu Śpiewaczego Chodów. Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk złożył najserdeczniejsze życzenia i wraz z Radnymi wręczył wszystkim Paniom w dniu ich święta słodkie upominki.

 

Jubileusz 5-lecia powstania był okazją do przedstawienia dorobku artystycznego Zespołu Ludowego „Jabłoniacy”. A wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy przy miejscowym Klubie Seniora zespół został powołany do życia. W początkowej fazie liczył 11 członków, a obecnie zespół składa się z 22 aktywnych i pełnych energii Mazowszan. „Jabłoniacy” uświetniają swoimi występami wiele wydarzeń kulturalnych, festynów, dożynek i biesiad na terenie województwa mazowieckiego.

Po jubileuszowym torcie – były serdeczne życzenia, gratulacje i upominki od zaproszonych gości.

 

– Dla Samorządu Województwa Mazowieckiego pielęgnowanie i promowanie lokalnych tradycji to jeden z priorytetów, realizowanych przy współpracy właśnie takich grup, jaką tworzy zespół „Jabłoniacy”. Życzę dalszego zapału i determinacji w realizacji planów i działań na rzecz lokalnej społeczności – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 215

powrót