Aktualności

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego – rusza nabór!

2019.05.09 13:15 , aktualizacja: 2019.05.09 14:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Plakat promujący wydarzenie. Po lewej stronie są złote statuetki. po prawej - terminy zgłoszeń (arch. UMWM)

Ruszyła jubileuszowa XX już edycja konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych mieszkańcom regionu za zasługi w zakresie rozpowszechniania kultury i twórczości artystycznej zarówno w kraju, jak i na świecie. Zgłoszenia można przesyłać do 28 czerwca br.

 

– Już po raz 20. przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Konkurs ten jest uhonorowaniem pracy i talentu osób działających na rzecz rozwoju regionalnego. Chcemy nagrodzić promotorów twórczości artystycznej i kreatorów rozwoju regionalnego z Mazowsza – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Wyróżnienie jest uhonorowaniem pracy i talentu wybitnych mieszkańców regionu w dziedzinie kultury. Kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, którzy angażują się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, ale także służą rozwojowi i promocji regionu. Kandydatów do nagrody spośród m.in. artystów, twórców ludowych, zespołów artystycznych, organizacji społecznych czy charytatywnych oraz innych wybitnych promotorów kultury mogą zgłaszać komisje Sejmiku Województwa Mazowieckiego, samorządy gmin, miast i powiatów, a także stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje społeczno-kulturalne i naukowe działające na terenie województwa mazowieckiego.

 

Nagrody i dotychczas nagrodzeni

Kapituła wyłoni dziesięciu laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Barbara Wachowicz, ks. Jan Twardowski, Sława Przybylska, Wojciech Siemion czy Czesława Lewandowska, Ryszard Jan Kozłowski i Zdzisław Doleżyński.

 

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia można składać do 28 czerwca br. osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa z dopiskiem: „XX edycja konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”. Szczegółowe informacje są na stronie  www.mazovia.pl (zakładka „Patronaty/Nagrody/Odznaczenia” – „Nagroda Marszałka”) oraz pod numerem telefonu: 22 59 79 299 oraz 22 59 79 539.

Liczba wyświetleń: 374

powrót