Aktualności

Pikniki Rodzinne – przyjdź i zbadaj się!

2019.05.16 11:55 , aktualizacja: 2019.05.23 10:23

Autor: Eliza Śniegocka-Walkiewicz (ZD), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

plakat, w lewym dolnym rogu jest mapa Mazowsza z wypisanymi obok terminami pikników, wyżej znajdują się dwa kwadraty, jeden z nazwą pikników, drugi ze zdjęciem rodziny (arch. UMWM)

Już po raz kolejny zapraszamy na pikniki zdrowotne, organizowane w sześciu miastach województwa mazowieckiego – w Warszawie, Siedlcach, Ostrołęce, Radomiu, Płocku i Ciechanowie. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

„Zdrowie dla wszystkich” – to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji pikników. Podczas akcji, Mazowszanie będą mogli bezpłatnie przebadać się, sprawdzić stan swojego zdrowia oraz zasięgnąć porad ekspertów z różnych dziedzin medycyny.

 

Bezpłatne badania i porady ekspertów

Pikniki są organizowane dla wszystkich mieszkańców województwa, bez wyjątków. W tym roku, w naszych miasteczkach zdrowia będzie można bezpłatnie m.in. zmierzyć poziom cukru, ciśnienia i BMI czy wykonać badania w kierunku osteoporozy oraz wad słuchu. W Radomiu oraz w Warszawie dodatkowo będzie możliwość wykonania badań mammograficznych, a w Płocku i Warszawie zapewniamy bezpłatne przeglądy i porady z zakresu higieny jamy ustnej. W każdym z miast dostępni będą specjaliści profilaktyki zaburzeń psychicznych i uzależnień. Dodatkowo organizowane będą pokazy ratownictwa medycznego. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników, dla których przewidziane są konkursy i zabawy.

– Ubiegłoroczne pikniki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Udzielono ponad 11 tys. bezpłatnych porad i badań, dlatego postanowiliśmy powtórzyć akcję również w tym roku. Celem naszych działań jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, edukacja zdrowotna i profilaktyka chorób. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest uświadamianie mieszkańcom województwa, że należy kontrolować, poprawiać i utrzymywać dobry stan zdrowia – przypomina marszałek województwa Adam Struzik.

– Na pierwszy z pikników rodzinnych zapraszamy już 24 maja. Odbędzie się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, przy ul. Łazienkowskiej 3 w godz. 12.00–17.00 – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Terminy kolejnych pikników

  • Siedlce, 31 maja, w godz. 12.00–17.00, Plac im. Gen. Wł. Sikorskiego,
  • Ostrołęka, 1 czerwca, w godz. 12.00–17.00, Park Miejski. Wydarzenie będzie połączone z obchodami Dnia Dziecka,
  • Radom, 6 czerwca, w godz. 12.00–17.00, Plac Corazziego,
  • Płock, 8 czerwca, w godz. 12.00–17.00, Plac Stary Rynek 1,
  • Ciechanów, 14 czerwca, w godz. 12.00–17.00, Plac Jana Pawła II.

Liczba wyświetleń: 596

powrót