Aktualności

Ochotnicy z Żeliszewa mają nowe auto

2019.05.28 08:00 , aktualizacja: 2019.05.28 14:31

Autor: Żaneta Zach (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Mężczyna w garniturze strażackim i z czerwoną stułą stoi przed wozem strażackim z uniesioną ręką, w której trzyma Nowy samochód strażacki...
  • Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska podaje rękę Strażakowi. Obok niej stoi inny strażak Członek zarządu województwa...
  • Członek zarządu Janina Orzełowska stoi w rzędzie obok trzech mężczyzn. Inny męzczyna na przeciwko nich stoi i podaje jej rękę. Członek zarządu Janina Ewa...

Nowy samochód na 110. rocznicę powstania OSP – tak druhowie z Żeliszewa (powiat siedlecki) uczcili jubileusz. W uroczystościach uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

OSP Żeliszew prężnie działa już od 110 lat. Obecnie straż zrzesza 34 członków czynnych, w tym 9 kobiet oraz grupę młodzieży (12 chłopców). W zeszłym roku jednostka wyjeżdżała do akcji 19 razy. W roku bieżącym już było około 10 wezwań, m.in. do podtopień po ostatnich ulewach. Ponadto tutejsze OSP pełni też bardzo ważną rolę w aktywizacji mieszkańców – pomaga w organizacji imprez dla dzieci (m.in. dnia dziecka, mikołajek, zabaw choinkowych) i dorosłych mieszkańców. Pomaga też w uroczystościach kościelnych.

 

Nowy samochód

Sprzęt kupiono m.in. dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza (140 tys. zł). Całkowity koszt inwestycji ponad 800 tys. zł.

– Dziękuję za Waszą służbę, za nieustającą gotowość do niesienia pomocy i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. To Wy jesteście w stałej gotowości do niesienia pomocy. Myślę, że mieszkańcy mogą spać spokojniej, widząc, że ochotnicy są nie tylko świetnie wyszkoleni, ale też mają nowoczesny sprzęt – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy pozwoli na szybszą interwencję w akcjach gaszenia pożarów, zapobiegania i likwidacji skutków klęsk żywiołowych, jak również zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu siedleckiego.

 

Odznaczenie

Jubileusz OSP Żeliszew był doskonałą okazją do uhonorowania jednostki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie, przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego, wręczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Zasłużeni druhowie otrzymali dyplomy uznania.

 

Liczba wyświetleń: 710

powrót